www.svethardware.cz
>
>

Smart Palm, v Dubaji už mají i chytré stromy s Wi-Fi internetem

Smart Palm, v Dubaji už mají i chytré stromy s Wi-Fi internetem
, , aktualita
Dnes je "chytré" už kdeco. V Dubaji, které chce být chytrým městem, mají nově chytré "stromy" Smart Palm. Jde o solární informační panel kombinovaný s Wi-Fi hot-spotem, lavičkou i nabíječkou mobilních zařízení.reklama
V Dubaji už pár týdnů existují "chytré" stromy Smart Palm. Ty představují jeden z kroků do budoucnosti chytrých měst tak, jak je známe ze sci-fi filmů. Tentokrát jde o zařízení, které kombinuje několik užitečných funkcí dohromady. Je ve tvaru 6 metrů vysoké palmy, která může poskytnout stín a odpočinek na lavičkách pod sebou. Palma má ale i bezpečnostní funkci, obsahuje 360° bezpečnostní kameru a nouzové tlačítko pro přivolání pomoci.


Smart Palm s lavičkou


Další funkcí je Wi-Fi hot-spot, díky čemuž se ke "stromu" může připojit najednou až 50 lidí v okruhu 53 metrů. Nechybí ani dotyková obrazovka jako informační panel, který vám může říct např. i to, jaké bude počasí nebo jiné zprávy. Mohou zde být případně i reklamy, které by mohly postupně tento projekt splácet. To se ale nebude týkat nákladů na energii, neboť tu si palma bude vyrábět sama pomocí solárních panelů s 21% účinností.


Smart Palm


Na lavičkách budou také přípojky, díky kterým bude možné si nabít svůj mobil nebo jiné mobilní zařízení. Projekt bude výborně doplňovat pořádání výstavy Expo 2020, která se tématicky právě váže k vytváření budoucnosti spojením myslí a myšlenek, což je jedna z vlastností internetu. Postupně by těmito palmami měly být pokryté všechny pláže města, do konce roku by jejich počet měl přesáhnout stovku.

Zdroj: smart-palm.com
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG
Společnost Warhorse Studios už od roku 2011 pracuje na hře, která bude zajímat zvláště české hráče. Jde totiž o RPG z prostředí samotného srdce českých zemí, a to na počátku 15. století. My se na ni teď podíváme podrobněji.
Dnes,  preview, Jan Vítek
Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet
Serverhostingová společnost Master Internet byla v průběhu léta vybrána jako jedna z prvních pro nový progresivní typ partnerství společnosti Dell sdružující ověřené cloudové a hostingové poskytovatele.
Dnes,  inzerce, PR článek
Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty? Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty?
Jde o dva poměrně nové segmenty trhu informačních a komunikačních technologií, které již teď přinášejí dostatečně zajímavé technologie zákazníkům. Přitom jsme teprve na počátku rozvoje těchto segmentů a přínos příslušných řešení se podle všeho bude stupňovat.
Včera,  aktualita, Michal Hala
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik