www.svethardware.cz
>
>
>
>

Smluvní ceny SSD padají již rok

Smluvní ceny SSD padají již rok
, , aktualita
DRAMeXchange vydala zprávu, v níž se uvádí, že již po čtyři kvartály v řadě klesají smluvní ceny mainstreamových OEM SSD, která se montují do spotřebitelských PC. V každém kvartálu byl přitom pokles ceny desetiprocentní.reklama
Pokud bychom tedy vzali doslova, že v každém kvartálu klesla cena spotřebitelských OEM SSD právě o 10 procent, pak ta by se tak měla po roce nacházet na cca 66 % původní ceny. Pro příští rok to bude znamenat, že vyšší procento (především) notebooků přijde na trh vybaveno právě SSD a ne pevným diskem či hybridním SSHD. V tomto roce má mít své SSD asi 25 až 28 % prodaných notebooků, zatímco v příštím roce to bude přes 30 procent, možná i plná třetina.

Dle DRAMeXchange se také má v příštím roce dostat cena 256GB SSD blízko ceně imaginárních 256GB HDD, pokud se tedy bavíme o ceně za gigabajt. A takový stav nastane, má být doprovázen prudce se zvýšícím podílem notebooků vybavených SSD, na což čekají také výrobci těchto úložných zařízení. Jejich zákazníci totiž v posledním období vyčkávali, a to prý kvůli nižším prodejům notebooků oproti očekávání i kvůli slibu nižších cen samotných SSD.

Pro první pololetí příštího roku DRAMeXchange předpovídá, že agresivní cenová strategie výrobců SSD bude pokračovat, a to především pod taktovkou firmy Samsung. Ta má totiž výhodu v pamětech 3D NAND, které tedy vyvíjejí i jiní, ale Samsung má před nimi náskok. Nechce ale zameškat, a tak jsme se již dříve mohlli dozvědět, že pro příští rok připravuje významné novinky, jako třeba první 4TB spotřebitelské 2,5" SSD.

Není tedy divu, že dnes vede na trhu s SSD právě Samsung, tedy přesněji ovládá 41 procent tohoto trhu. Druhým v pořadí je až Intel se 16 procenty a úspěch Samsungu dokládá i fakt, že tato korejská firma ještě před rokem měla podíl 34 procent. Nicméně Samsung nemá svůj úspěch jistý. Zaútočit na něj chce především Micron, který v této době do SSD mohutně investuje a také Western Digital, který nedávno akvizoval firmu SanDisk. Ta byla dlouholetým partnerem Toshiby, která nyní má co dohánět.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější pevné disky
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře