www.svethardware.cz
>
>
>

Softwarová chyba propouštěla vězně v USA dříve na svobodu

Softwarová chyba propouštěla vězně v USA dříve na svobodu
, , aktualita
Ve státě Washington zjistili, že chyba v softwaru špatně vypočítávala datum propuštění vězňů na svobodu a ti se tak mříže opouštěli dřív, než by měli. Rekordem bylo propuštění o téměř dva roky dříve. O chybě se navíc několik let vědělo.reklama
Softwarové chyby umí být někdy hodně nepříjemné. V případě, který se stal ve státě Washington v USA, měli ale někteří ze softwarového bugu velkou radost. Chyba totiž nastala ve vězeňském systému, který vypočítával datum propuštění vězňů na základě kreditů za dobré chování. Přes 3200 vězňů bylo propuštěno o něco dříve, přičemž chyba se datuje už od roku 2002.
Na chybu upozornila už v roce 2012 jedna z rodin oběti, když se odsouzený dostal na svobodu v dřívějším termínu. Na opravě se údajně začalo pracovat, ale z nějakého důvodu se nikdy nedokončila a v systému visí už třetím rokem po nahlášení. Až nyní se konečně aféra znovu rozhořela a celý systém kreditů se nyní ještě přepočítává pro kontrolu ručně. Oprava by se měla nasadit 7. ledna 2016. Pro zajímavost, v průměru byli vězni propuštěni o 49 dní dříve a rekordman ušetřil skoro dva roky.

Zdroj: theregister.co.uk, betanews.com
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG
Společnost Warhorse Studios už od roku 2011 pracuje na hře, která bude zajímat zvláště české hráče. Jde totiž o RPG z prostředí samotného srdce českých zemí, a to na počátku 15. století. My se na ni teď podíváme podrobněji.
Dnes,  preview, Jan Vítek
Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty? Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty?
Jde o dva poměrně nové segmenty trhu informačních a komunikačních technologií, které již teď přinášejí dostatečně zajímavé technologie zákazníkům. Přitom jsme teprve na počátku rozvoje těchto segmentů a přínos příslušných řešení se podle všeho bude stupňovat.
Včera,  aktualita, Michal Hala
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře