www.svethardware.cz
>
>
>
>

Sonnet Tempo a Patriot Torch: moderní SSD

Sonnet Tempo a Patriot Torch: moderní SSD
, , aktualita
Společnosti Sonnet a Patriot si připravily nové modely SSD, a to Tempo a Torch. Společnost Sonnet se však vydala cestou rozhraní PCI Express, zatímco Patriot vyrobil nové modely klasického 2,5" formátu s rozhraním SATA.reklama
Zajímavější tedy bude nejspíše právě model Sonnet Tempo, který přichází na trh v podobě velmi nízké karty pro rozhraní PCI Express x4. Ta ovšem evidentně slouží pouze jako redukce pro uchycení dlouhého modulu M.2, na němž je vlastní SSD. Logicky by tedy mělo být bez problémů možné tento modul odšroubovat a zapojit do slotu M.2 na vaší základní desce, pokud tedy takový máte.

Modul Tempo PCIe SSD PCI Express nabídne kapacitu 512 GB, tedy alespoň v této své nejnovější inkarnaci. Slibuje přitom datovou propustnost až 1100 MB/s, což je pro SSD s rozhraním SATA nedostupné. Více nám o výkonu tohoto modelu výrobce neprozradil a ve zbytku zprávy se věnuje způsobu jeho využití jako systémového disku nebo rychlého úložiště a ujišťuje, že bude bez problémů fungovat se systémy OS X 10.8.5+ (včetně Yosemite), Microsoft Windows 8 a 7 a Windows Server 2012 či 2008. Nejnovější model Sonnet Tempo je pod označením PCIE-SSD1-512-E k dispozici za cenu 799 USD, ovšem v našich obchodech zatím ne.

Druhou novinkou je Patriot Torch v podobě klasických 2,5" SSD s výškou 7 mm pro rozhraní SATA 6 Gbps. Z tohoto rozhraní je Torch schopný vymáčknout v podstatě maximum, a to reálných 555 MB/s při čtení a 535 MB/s při zápisu. Nabídnou 120 GB nebo 240 GB 16nm synchronní paměti MLC NAND Flash řízené kontrolerem Phison PS3110. Zmíněné rychlosti tedy platí pro větší 240GB model, zatímco u 120GB se dočkáme čtení rychlostí 545 MB/s a zápisu 430 MB/s. Co se týče cen, můžeme očekávat příznivých 106,10 USD a 66,60 USD.

Zdroj: techPowerUp
Nejpopulárnější pevné disky
reklama
Nejnovější články
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře