www.svethardware.cz
>
>
>
>

Sony možná přichystá podporu PlayStation VR na PC

Sony možná přichystá podporu PlayStation VR na PC
, , aktualita
Viceprezident společnosti Sony Computer Entertainment prozradil, že jeho společnost zvažuje nabídku podpory systému PlayStation VR i na PC. Vedle toho se objevily nezaručené zprávy o chystané konzoli PlayStation 4.5.reklama
Informace o podpoře PlayStation VR na PC přichází přímo z úst viceprezidenta Masayasuho, který se jako zástupce Sony Computer Entertainment nechal zpovídat serverem Nikkei. Co si ale máme představit pod podporou či kompatibilitou PlayStation VR s PC? Jde prostě o možnost využití virtuálního headsetu na počítači s OS Windows či možná i jiným, což by bylo pro uživatele PC výhodné, neboť PlayStation VR se bude prodávat za 399 eur, což je podstatně méně v porovnání s Oculus Rift nebo HTC Vive.

Samotná společnost Sony sice nedávno přiznala, že Oculus Rift poskytuje kvalitnější VR (tedy lepší grafiku), ovšem PSVR se zase může pochlubit pozoruhodně plynulou grafikou bez znatelného zpoždění, což je v této oblasti neméně důležité. Uvidíme tedy, co Sony nakonec vymyslí a zda se rozhodne své PSVR kity nabídnout i na PC trhu. To by nemuselo být tak složité zařídit vzhledem k tomu, že hardwarové architektury v PC a PS4 si jsou podobné (konzole používá speciální x86 APU od AMD). Nicméně pak musíme počítat ještě s tím, že bude zapotřebí dokoupit nějaké periferie jako pohybové ovladače a také PlayStation Camera.

Zatím ničím nepodložené informace dále hovoří o připravované konzoli PlayStation 4.5, tedy vylepšené čtyřce. Hovoří o tom ale server Wall Street Journal, který se odkazuje na "osoby znalé dané věci" a dle něj by se na tuto konzoli měli těšit právě zájemci o headset PSVR a majitelé televizorů s rozlišením 4K.

PlayStation 4.5 ale nemá přijít jako náhrada či nástupce PlayStation 4. Nabídnuta by tak byla jako vylepšená a výkonnější verze pro náročnější uživatele. I dále by tedy vycházely hry pro PS4, jež by ale na nové PS4.5 mohly fungovat s kvalitnější grafikou. Jisté tedy je, že 36 milionů prodaných konzolí PS4 ještě nebude v dohledné době odesláno do důchodu.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat? Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat?
Už za necelý měsíc si budeme moci zahrát šestý díl hry Civilization Sida Meiera. Vývojářské studio Firaxis společně s 2K Games nyní oznamuje, jaké jsou minimální a doporučené specifikace pro PC. Stačit bude i slabší sestava.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek