www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Sony prodalo přes 30 milionů konzolí PlayStation 4

Sony prodalo přes 30 milionů konzolí PlayStation 4
, , aktualita
Sony dominuje trhu s herními konzolemi se svým PlayStationem 4, kterého se prodalo za dva roky více než 30 miliónů kusů. Zcela tak deklasovalo konkurenční produkty Microsoft Xbox One a Nintendo Wii U.reklama
Japonská společnost Sony oznámila, že za poslední dva roky prodala více než 30 miliónů kusů své herní konzole PlayStation 4. Konzole byla uvedena na trh před dvěma roky v listopadu 2013. V dosavadní historii herních konzolí od japonského výrobce jde zatím o nejrychleji prodávané zařízení – PlayStation 4 překonala i dosud rekordní PlayStation 2.

Ve srovnání s konkurentem z Redmondu, konzolí Microsoft Xbox One jde o dvakrát až třikrát vyšší objem prodejů. Microsoft sice objem prodejů Xboxu One nezveřejnil, ale odhaduje se, že jich bylo prodáno mezi 10 a 15 milióny. Sony tak dominuje hernímu konzolovému byznysu a příjmy z PlayStationu 4 jsou významným finančním zdrojem této společnosti.

Když obě konzole srovnáme po hardwarové stránce, jde o velmi podobná zařízení. Obě mají APU Jaguar od AMD o celkem osmi jádrech, 8 GB RAM, 500 GB disk a Blu-ray mechaniku. Zajímavé mi připadá, že oba výrobci poněkud překvapivě sáhli po procesoru od AMD a nikoli od dominantního Intelu. Zhruba srovnatelné jsou i herní ovladače, které v obou případech zahrnují i snímače pohybu.


Sony PlayStation 4


Z hlediska operačního systému se již liší výrazněji. Microsoft vsadil na mutace vlastních Windows, původně vycházel operační systém konzole Xbox One z verze 8, v současné době je od 12. listopadu možné upgradovat na Windows 10 speciálně upravený pro toto zařízení. Sony použila pro PlayStation upravený FreeBSD, který nese jméno Orbis OS.

Obě společnosti nabízí ke svým konzolím i online síť – Sony PlayStation Network a Microsoft Xbox Live. Obě konzole také umožňují hrát hry z předchozích verzí. PlayStation 4 z PlayStation 2 a Xbox One z Xboxu 360. Sony nabízí pro PlayStation 4 virtuální tržiště PlayStation Store a Microsoft pro Xbox One Xbox Games Store.

Sony tedy může slavit, protože dosáhla významného úspěchu. Ale Microsoft rozhodně ještě nehodil rukavice do ringu a podle všeho teď doufá, že Windows 10 pomohou vdechnout Xboxu One nový život. Osobní názor vám dnes nenabídnu, protože nemám vlastní zkušenost ani s jednou platformou. Pokud jsem hrál hry, bylo to jen na PC.

Zdroj: Forbes
Nejpopulárnější herní konzole
reklama
Nejnovější články
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě
Ve firmě Nissan někoho napadllo, že by se dal využít systém ProPILOT vyvíjený pro autonomní vozidla i jiných způsobem. Vytvořil tak autonomní židle, které se mohou se svými pasažéry řadit do fronty.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek