www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Sony PS4 odemknuta pro linuxový Steam

Sony PS4 odemknuta pro linuxový Steam
, , aktualita
Jistý modder OsirisX si pohrál se svou konzolí Sony PlayStation 4 a dokázal na ni nainstalovat linuxový systém a na něm spustit klient Steam, díky čemuž si mohl zahrát třeba hru Bastion. Konzole tak může posloužit i jako Steam Machine.reklama
Občas slýcháme o tom, jak se někomu povedlo rozběhnout systém nebo nějaký software na zařízení, které k tomu vůbec nebylo určeno. Příkladem může být klasický Quake na osciloskopu Hitachi V-422 nebo nainstalovaný systém Windows 95 na Apple Watch. V tomto případě jde ale o pokus, který by mohl být v důsledku daleko užitečnější.

OsirisX uspěl v instalaci Linuxu na svou konzoli PlayStation 4 a rozběhl na ní v režimu Big Picture Mode také Steam. To vůbec nezní neuvěřitelně, neboť PS4 stejně jako Xbox One jsou konzole založené na x86 hardwaru od firmy AMD, takže ten samotný nebyl překážkou. Na výsledek snažení se můžete podívat v následujícím videu:


Už loni v prosinci bylo demonstrováno, že Linux může na PS4 fungovat a OsirisX pro to použil od té doby dostupné knihovny od Fail0verflow, aby na předem odemknutou konzoli mohl nainstalovat Arch Linux a pak i fungující klient služby Steam. O jeho snaze si můžete sami přečíst v tomto vlákně, kde jsou také uvedeny další užitečné informace a odkazy na potřebný software. Důležité je také to, že byla využita konzole s firmwarem verze 1.76, neboť Sony často vydává aktualizace s tím, aby zamezilo podobným pokusům. Na jiném a především novějším firmwaru to nemusí fungovat.

V odkazované vlákně už ale softwaroví moddeři zkouší na PS4 rozběhnout operační systém Ubuntu, aby mohli využít také hardwarově akcelerovanou grafiku, neboť Ubuntu má blízko ke Steam OS.

Zdroj: Hexus.net

Nejpopulárnější herní konzole
reklama
Nejnovější články
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě
Vypadá to, že zájem o hru No Man’s Sky jen tak nevyprchá, jen ten zájem nebude takový, jak by si její tvůrci přáli. Advertising Standards Authority ve Velké Británii už prošetřuje to, co lidé z Hello Games slibovali i slibují a co hra opravdu poskytuje.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek