www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Sony se blýsklo vysokým počtem prodaných PS4

Sony se blýsklo vysokým počtem prodaných PS4
, , aktualita
Sony minulý víkend uveřejnilo zprávu, ve které uvedlo, že celosvětově prodalo přes 20 milionů PlayStationů 4, a to k 1. březnu 2015. Toto číslo v budoucnu ještě může zvednout Project Morpheus.reklama
"Jsme velmi vděční za obrovskou podporu od fanoušků PlayStationu z celého světa a jsme potěšeni, že hráči z celého světa stále považují PS4 za nejlepší místo na hraní," řekl Andrew House, výkonný ředitel Sony Computer Entertainment Inc. "Zůstáváme pevní v našem závazku, abychom přinesli jedinečný a interaktivní zábavní zážitek na základě hlubokých sociálních možností ekosystému okolo PlayStationu 4"

I Microsoft publikoval informace ohledně prodeje konzole Xbox One, ale stalo se tak v listopadu loňského roku, takže zcela přímé porovnání nemáme. Tehdy bylo prodáno necelých 10 milionů zařízení. A vzhledem k tomu, že od představení nové konzole uběhly skoro dva roky, se nedá očekávat, že by od listopadu Microsoft prodal 10 milionů zařízení.

PS4 měl však již od začátku několik výhod oproti Xboxu. V první řadě se jednalo o cenu, která byla nižší u PS4, a potom šlo i o výkon, kdy většina her u Xboxu One běžela v HD rozlišení, kdežto u PS4 ve Full HD rozlišení.

Sony má však ještě jednu zásadní výhodu, a to je Project Morpheus, tedy VR headset, který bude kompatibilní právě s PS4 a dále s PS Vita.

Zdroj: www.tomshardware.com
Nejpopulárnější herní konzole
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře