www.svethardware.cz
>
>
>

Sony utratí 15 milionů dolarů za opravu bezpečnostních chyb

Sony utratí 15 milionů dolarů za opravu bezpečnostních chyb
, , aktualita
Japonskou firmu Sony již po dlouhou dobu trápí hackerské útoky, nyní tomu ale chce učinit přítrž a s hackery vytáhnout do boje. A proto posílí zabezpečení svých serverů, do čehož chce vložit nemalé finanční prostředky.reklama
Sony má s hackerskými útoky problémy již dlouho, první z větších útoků bylo ukradení dat hráčů na platformě PlayStation. Vše ale patrně vyvrcholilo v prosinci minulého roku, kdy hackeři z KLDR zaútočili na servery společnosti Sony kvůli snímku Interview (Rozhovor). Film měl být uveden na plátno těsně po Vánocích, ale protože paroduje situaci v Korejské lidově demokratické republice, tak se místní hackeři vzbouřili. Vyhrožovali ještě dalšími kybernetickými útoky, a tak se Sony rozhodlo, že snímek do kin nepustí. To vyvolalo velkou vlnu nevole, ale naštěstí ho Sony uvolnilo ke stažení a stal se nejstahovanějším filmem historie.

Avšak teď se do boje zapojilo i Sony. Z jejich poslední finanční zprávy vyplývá, že hodlá investovat 15 milionů dolarů (asi 363 milionů Kč), aby pořádně vyšetřilo útoky a aby posílilo svou obranu vůči dalším případným hackerským útokům.

Bohužel útrata dalších 15 milionů dolarů znamená pro Sony nemalé problémy. Společnost minulý rok prodala svou divizi Vaio, jež se zaobírala hlavně výrobou notebooků a která byla značně prodělečná. A nejlíp nevypadá ani mobilní divize, která také nevykazuje takovou prosperitu, jakou by Sony chtělo.

Když se na to ale podíváme z širšího měřítka, můžeme vidět, že provozní zisk v meziročním srovnání klesl asi desetkrát z 206 milionů dolarů (asi 5 miliard Kč) na 20,4 milionu dolarů (asi 494 milionů Kč), což je obrovský propad. Naštěstí však Sony ve finanční zprávě uvádí navýšení zisku ve všech svých divizích, i když se pohybuje nejčastěji jen v řádu několika jednotek, maximálně páru desítek procentních bodů.

Co se týká vyhlídek japonské společnosti na měsíc únor, firma předpokládá zvýšení zisku ve všech divizích kromě filmové, kde očekává pokles díky zmíněným 15 milionům dolarů, které vydá na opravy bezpečnosti. To jsou poměrně slušné vyhlídky. Nicméně se předpokládá, že když společnost zalátá všechny bezpečnostní trhliny, příjmy její filmové divize se vrátí zase do čísel, která budou pro Sony znít mnohem lépe.

Takže závěrem lze říct, že i přes problémy to s firmou vypadá poměrně dobře a bude i nadále prosperovat.

Zdroj: Tom's Hardware
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek
Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony
Tento týden došlo k vydání VR SDK 1.0 pro platformu virtuální reality Google Daydream. Vývoj aplikací tak může naplno začít ještě předtím, než se na trhu objeví více než jeden podporovaný smartphone.
23.9.2016,  aktualita, Jáchym Šlik