www.svethardware.cz
>
>
>

Sony zatím nezískalo práva na termín Let's Play

Sony zatím nezískalo práva na termín Let's Play
, , aktualita
Aktualizováno: Koncept Let's Play už je dobře známý i řadě lidí, kterým se sledování herních zážitků a komentářů především na serveru YouTube vyhýbá. Sony se však snažilo frázi Let's Play zaregistrovat jako svou obchodní značku.reklama
Aktualizace: Nyní vyšlo najevo, že americký patentový úřad nebyl spokojen se zdůvodněním firmy Sony o tom, proč by jí měly být přiřknuta práva na termín Let's Play. Její žádost tedy zamítl, a to i proto, že je velice podobný jinému registrovanému názvu: "LP Let’z Play", který se pochopitelně týká stejné věci. Sony ale má ještě půl roku na to, aby se odvolala a zkusila úřad přesvědčit. Dále zpráva pokračuje v původním znění.Let's Play a tzv. Let's Playeři jsou na YouTube již dlouho zabydlení a pokud skutečně nevíte, o co jde, pak vězte, že jde o publikování videí z různých počítačových her společně s komentářem autora, který je často vidět díky své webkameře v malém okýnku. A nemusí jít především o nezáživné a pubescentní výlevy ve stylu pořadu Hrajeme s Alim, ale také o videa, z nichž se něco dozvíme. Zářným příkladem budiž hra Elite: Dangerous s komentářem Jiřího Grygara.

Ze záznamů amerického patentového úřadu (US Patent and Trademark Office) nyní ale vyplynulo, že společnost Sony si chce termín Let’s Play přivlastnit. Jde o žádost Sony Computer Entertainment America z loňského října, která má pokrývat "elektronické přenosy a streamování video her prostřednictvím globálních i lokálních počítačových sítí; streamování audia, videa a audiovizuálních materiálů přes globální a lokální sítě".

Patentový úřad žádosti firmy Sony zatím nevyhověl, ale to zatím jen proto, že si vyžádal přesnější popis toho, k čemu chce sony značku Let's Play využít. Samotné Sony svou snahu nijak oficiálně nekomentovalo, a tak zatím nevíme, jak by tato firma chtěla s Let's Play naložit. Je ale zřejmé, že by na přivlastnění tohoto termínu neměla mít nárok. Jednak je jeho první užití obecně přisuzováno fóru Something Awful, respektive některým uživatelům, kteří na něm působí či působili a pak už je dlouhá léta zlidověn.

Můžeme tedy pouze jen odhadovat, že Sony chce Let's Play využít jako název nějaké chystané funkce pro svou konzoli PlayStation 4. A i kdyby na něj získalo nárok, pak z toho nevyplývá, že by začalo tisíce Let's Playerů najednou nutit k tomu, aby začali používat něco jiného. Vlna nevole by asi byla velká.

Zdroj: KitGuru
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře