www.svethardware.cz
>
>
>

Soumrak Denuva? Inside cracknut během šesti týdnů

Soumrak Denuva? Inside cracknut během šesti týdnů
, , aktualita
Denuvo doposud veleúspěšně chránilo před piráty počítačové tituly a ještě nedávno se dalo říci, že si na této ochraně každý vylámal zuby. Jenomže pak byla překonána ochrana nového Tomb Raidera a nyní byl ještě rychleji cracknut Inside.reklama
Ochrana Denuvo je už rok a půl trnem v oku, a to nejen pirátů a crackerů, ale i široké veřejnosti, která tomuto DRM vyčítá, že zbytečně zvyšuje nároky na hardware. Denuvo máme spojeno především s tituly jako Just Cause 3, jehož ochrana je už dlouhé měsíce nepřekonána a doposud to platilo také pro Rise of the Tomb Raider. Jenomže ten se už na začátku tohoto měsíce objevil cracknutý na torrentech a lidé hlásí, že funguje bez problémů. Nyní trvalo už jen šest týdnů, než byla rozlomena ochrana hry Inside, která jako 2D puzzle plošinkovka navazuje na Limbo.

Denuvo je úspěšné kvůli tomu, že nefunguje jako klasická kontrola pravosti dané kopie, ale spíše jako ochrana jiných DRM, aby s nimi nešlo manipulovat. Tvůrce Denuva pochopitelně nijak podrobně nepopsal, jak jeho produkt funguje, a tak se zprvu objevovaly informace o tom, že se neustále šifruje, za čímž lidé viděli negativní vliv na výkon, ale to autoři ochrany popřeli.

Šest týdnů (někde se uvádí i pouhé dva), které zabralo prolomení ochrany hry Inside, je ale pro piráty stejně dlouhá doba, ale vidět, že se s Denuvem dokázali vypořádat už daleko dříve než v případě Tomb Raidera. Jde stále o ten stejný tým crackerů, takže lze předpokládat, že ti se už pomalu učí, jak Denuvo překonat lépe a rychleji. Objevují se také hlasy, že ochrana Inside byla prolomena tak snadno proto, že jde o relativně jednoduchou a malou hru.

Nyní bude pro crackery velká výzva to, aby se pokusili zbavit Denuva i nový Deus Ex: Mankind Divided, který se už mezi malé a jednoduché hry rozhodně nepočítá. Je to produkt molochu Eidos, který hru prodává za plnou cenu a od prvního dne v ní nabízí mikrotransakce a DLC. Možná i proto bude motivace k prolomení ochrany vysoká, neboť uživatelé PC a klasických konzolí se vesměs velice brání tomu, aby mikrotransakce po mobilních platformách zaplevelily i ty tradiční a nelze se jim divit. Pokud se toto zvládne během několika týdnů, pak bychom už mohli mluvit o začátku konce Denuva.

Zdroj: KitGuru
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek