www.svethardware.cz
>
>
>

SourceForge přidává k oblíbenému GIMPu adware

SourceForge přidává k oblíbenému GIMPu adware
, , aktualita
Známý server SourceForge poskytuje místo pro nejrůznější open source projekty. Jedním z nich byl i oblíbený grafický program GIMP. Zde poskytovaná verze ale začala obsahovat softwary třetích stran zobrazujících reklamy.reklama
Velká část open source projektů je k nalezení na známém severu SourceForge. Poslední dobou se od něj ale komunita poněkud odvrací. Autoři GIMPu to udělali už v roce 2013, nicméně SourceForge udržuje aktuální GIMP na svých stránkách svépomocí. To by nemuselo být nutně špatně, nicméně k instalátorům verze pro Windows přidal i softwary třetích stran, které zobrazují reklamu (adware).


GIMP logo


Účet GIMP-Win od Jerneje Simončiče, který se o vkládání GIMPu pro Windows na SourceForge staral, byl totiž kvůli nečinnosti zablokován a SourceForge nad ním převezlo kontrolu. Autoři GIMPu tedy doporučují, aby si lidé stahovali GIMP z jejich stránek, případně mirrorů, na které oni sami poukazují na stránkách a ne ze zdrojů, které řeší poskytování softwaru svépomocí a případně přibalují i nechtěný software navíc. Podobně už opustil SourceForge i VLC Player a mnoho jiných programů.

Zdroj: arstechnica.com, theregister.co.uk
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Včera,  aktualita, Michal Hala
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře