Space VR: pohled ze země na Zemi

Space VR: pohled ze země na Zemi
, , aktualita
Space VR je start-up, který si dal za úkol přinést na Zemi zážitek z vesmíru, jenž mohou zažít jen astronauti. Dále má ještě ambicióznější cíle jako například dostat na Zemi živé záběry z Měsíce nebo z Marsu.reklama
Na Kickstarteru se objevil velmi zajímavý projekt, který díky virtuální realitě přinese pohled z vesmíru na Zemi v reálném čase. Aby se tak mohlo stát, musí vybrat celkem půl milionu dolarů, což nebude vůbec jednoduchý úkol. Po čtyřech dnech se nevybral ani zlomek vytoužené částky.

Mnohem zajímavější je ale způsob, jakým vše bude probíhat. Space VR musel uzavřít několik významných partnerství, aby se projekt mohl vůbec uskutečnit. V první řadě s posádkou ISS, kterou bude nutné proškolit, jak s kamerou, jež se tam octne, zacházet.

Spolupráce s Nanoracks umožní dopravit na ISS důležité díly pro sestavení kamery, Ta se totiž vyrobí až na ISS, aby se muselo transportovat co nejméně věcí.

Kvůli tomu Space VR uzavřel dohodu s Made In Space, což je společnost, která má 3D tiskárnu na ISS. Jedná se o speciální zařízení, které je schopno pracovat v nulové gravitaci.

A jaký je ideologický cíl projektu? Jedná se o to, že když se astronaut vrátí na Zemi z vesmíru, vidí naši planetu z jiné perspektivy. Protože ji viděl v kontextu celého vesmíru, dokáže si uvědomit, jak je malá a křehká.

A přesně o tento zážitek společnosti jde. Chce, aby lidé skutečně pocítili, jaké je to vidět Zemi z vesmíru. Obrázky prý nejsou tak názorné jako pocítit to na vlastní oči přes VR headset.

K tomu právě bude sloužit kamera na ISS. Jedná se o obdobnou kameru jako ty, které se objevují pro natáčení 360stupňových videí, pouze bude určená pro nulovou gravitaci a bude vyrobena přímo na ISS. Jenom některé elektronické a optické součásti budou přivezeny ze Země.

Jestli se vše povede, dočkáme se služby, která bude živě přenášet 360° záběry Země z vesmíru. Ty budou dostupné pro všechny známější headsety jako HTC Vive, Oculus Rift, Gear VR, a dokonce Google CardBoard.

Space VR má ještě další plány, kdyby se vybralo více peněz. Chce vyslat obdobnou kameru na Měsíc, dále na nějaký asteroid a potom i na Mars. Všechny kamery by přitom poskytovaly živý přenos záběrů vesmíru. Do projektu se můžete zapojit i vy na stránkách Kickstarteru (vizte zdroj).

Zdroj: KickStarter
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře