www.svethardware.cz
>
>
>

SpaceX doufá, že další raketu vypustí v listopadu

SpaceX doufá, že další raketu vypustí v listopadu
, , aktualita
Výbuch rakety Falcon 9 společností SpaceX velmi otřásl. Není tedy divu, že další lety do vesmíru musí být na nějakou dobu pozastaveny. Provozní ředitel SpaceX však věří, že by se jejich rakety mohly podívat do vesmíru už v listopadu.reklama
Nešťastná událost ukázala, že i SpaceX se někdy nedaří. Po dlouhém seznamu úspěchů přišla velká rána v podobě děsivého výbuchu rakety Falcon 9 Full Thrust. Tento incident se udál nedávno, a to 1. září po deváté hodině ranní místního času v kosmodromu na Mysu Canaveral na Floridě. Raketa se připravovala na testovací zážeh a zničehonic vybouchla. A jednalo se o skutečně velkou explozi.

I když se u SpaceX jedná o anomálii, tato událost společnosti přeci jen pochroumala pověst. Nehledě na to, že nadšený nebyl ani Mark Zuckerberg, který měl na palubě Falconu 9 satelit AMOS pro účely Facebooku. I když je možné, že se vůbec nejedná o vinu přímo společnosti SpaceX, její plány to narušilo. Společnost měla už jen na září naplánováno pár dalších letů.

Do incidentu 1. září mělo SpaceX na svém kontě jen jednu nehodu, ta se udála 28. června 2015, dále bylo na seznamu několik neúspěšných přistání rakety. Exploze tedy u SpaceX nejsou zvykem, proto se jednalo o velký šok. Elon Musk, CEO společnosti, připustil, že se jednalo o nejsložitější nehodu, co kdy SpaceX měla.

SpaceX musela po nehodě upravit své plány, takže nějakou dobu nebudou další lety prováděny. CEO Elon Musk však chce do vesmíru další raketu vypustit v letošním listopadu. Toto přání bylo vyřčeno, i když zatím pořád není jasné, co přesně se při výbuchu Falconu 9 stalo.

Zprávu o tom, jak dlouho by mělo SpaceX trvat, než se věci s lety do vesmíru opět pohnou, sdělila Gwynne Shotwell, provozní ředitelka společnosti. "Odhadujeme, že zpátky k létání se dostaneme asi po třech měsících, listopad je časový rámec," prohlásila Shotwell na konferenci v Paříži.

Zároveň však Gwynne Shotwell počítá s tím, že listopad je pouze ten nejlepší scénář. V horším případě by to SpaceX nestihla a musela start další rakety ještě odložit.. Vyřešit se musí i to, že SpaceX bude muset startovat z jiné startovací rampy. Startovací plošina, na které Falcon 9 na úplném začátku září vybouchl, se nestihne opravit tak brzy. Navíc se stále ještě vyšetřuje příčina exploze. Jestli se tedy SpaceX skutečně stihne vzpamatovat do listopadu, je zatím otázkou.

Zpoždění všech letů ovlivní i první vypuštění rakety Falcon Heavy. S ní bude možné počítat až někdy v začátku roku 2017, a to přibližně v prvním čtvrtletí. Tato velká raketa má v budoucnu sloužit i jako přeprava pro posádku, která bude vyslána na Měsíc nebo na Mars.

Zdroj: engadget.com
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Včera,  aktualita, Michal Hala
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  5 komentářů