www.svethardware.cz
>
>
>

Spamu ubývá, jeho podíl klesl na polovinu

Spamu ubývá, jeho podíl klesl na polovinu
, , aktualita
Dle údajů společnosti Symantec se velice příznivě vyvíjí celkový objem nevyžádané elektronické pošty, která zatěžuje internetové linky, poštovní servery a naše e-mailové schránky. Od roku 2009 klesl na polovinu celkového objemu zpráv.reklama
Od Symantecu tedy přišly pozitivní zprávy, které mluví o tom, že v letošním červnu bylo zasláno celkově 704 miliardy e-mailových zpráv a z toho bylo 353 miliard klasifikováno jako spam, čili nevyžádaná pošta. Poměr normální a nevyžádané pošty tak byl vyrovnaný, čili v poměru 1:1.

Jedním z vrcholů "spamové epidemie" byl přitom shodou okolností také červen, ale v roce 2009. Tehdy bylo zasláno celkem 6,3 bilionů e-mailových zpráv, z čehož si nevyžádaná pošta ukousla celkem 5,7 bilionů, čili celých devadesát procent. Značně tak klesl objem celkového e-mailového provozu, a naštěstí především tedy nevyžádané pošty.

Tento vývoj je dle Symantecu zčásti výsledkem práce poskytovatelů internetového připojení, kteří se tomuto problému začali více věnovat a pro správce e-mailových serverů jsou k dispozici také lepší nástroje pro filtraci a blokování spamu. Vedle toho se také policie začala zajímat o největší spamové botnety, čili počítačové sítě vytvořené právě za účelem odesílání nevyžádané pošty, a podařilo se jí řadu z nich zrušit a tvorbu nových značně znepříjemnit. Zmíněný pokles tedy není prostě výsledkem toho, že by spam už nebyl tak ziskový.

Symantec nakonec poukázal i na to, že v poslední době se snížil také počet e-mailů obsahujících malware a phishingových pokusů, což firma vyhodnotila tak, že útočníci se jednoduše přeorientovali na jiné metody, třeba na sociální sítě.

Zdroj: Fudzilla, Symantec
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Dnes,  aktualita, Jan Vítek