www.svethardware.cz
>
>
>

Spoluzakladatel Skype spouští konkurenční službu Wire

Spoluzakladatel Skype spouští konkurenční službu Wire
, , aktualita
Služba Skype sloužící především k VoIP hovorům přišla již před více než deseti lety a od té doby párkrát vystřídala svého majitele. Nyní se její spoluzakladatel rozhodl, že vytvoří novou konkureční službu Wire.reklama
Skype tedy od svého založení vyrostl a naposledy jej v roce 2011 koupil Microsoft za slušnou sumičku 8,5 miliardy dolarů a vytvořil z něj novou divizi. Spoluzakladatel Skypu Janus Friis se rozhodl, že nyní své zkušenosti zúročí a představil novou službu Wire, která bude Skypu přímo konkurovat. Prozatím je tato služba k dispozici pro mobilní operační systémy iOS 8 a vyšší a Android 4.2 a vyšší a z těch desktopových jde pouze o OS X 10.9. Uvidíme tedy, kdy přijdou i verze pro Windows, ať už desktopové nebo Windows Phone.

Friis ke spuštění Wire řekl, že Skype byl spuštěn před více než deseti lety a od té doby se mnoho změnilo. Dnes uživatelé očekávají hovory a zasílání zpráv zdarma a "každý" nosí svůj osobní počítač v kapse. Je tedy na čase vytvořit nový nejlepší komunikační nástroj, který bude dobře vypadat a bude funkční, což má být právě Wire.

Firma stojící za novou aplikací odhalila, že tým pracující na Wire čítá více než 50 lidí, kteří dříve pracovali ve společnostech Apple, Microsoft, Nokia a Skype.Například spoluzakladatel a CEO Wire, Jonathan Christensen, dříve pracoval na vedoucích pozicích ve Skype pod Microsoftem a CTO, Alan Duric, se zase podílel na Caminu, což má být prohlížeč pro OS X a je spoluzakladatel norské telekomunikační firmy Telio.

Co nám tedy Wire umožní? Uživatelé budou moci sdílet fotografie, videa na YouTube a hudbu na SoundCloud. Vedle toho budou samozřejmě moci telefonovat pomocí VoIP a diskutovat i ve skupinách. Tvůrci také slibují aplikace, jež nám umožní se "zaměřovat na komunikaci a média, ne na uživatelské rozhraní samotné aplikace". Uvidíme, co to bude znamenat.

V současné době je služba Wire zdarma a bez reklam, což samozřejmě nemůže dlouho vydržet. Postupem času se plánuje zavést vylepšená služba, která už bude placená, plus podpora HTML5, WebRTC a video chat v reálném čase. Zatím si můžeme volat přes VoIP a pak máme možnost i přesouvat hovory mezi zařízeními, tedy třeba z počítače na mobilní telefon.

Zdroj: Tom's Hardware
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  1 komentář
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek