www.svethardware.cz
>
>
>
>

SSD disky Samsung 845DC EVO pro datová centra

SSD disky Samsung 845DC EVO pro datová centra
, , aktualita
Samsung uvádí na trh nové SSD disky 845DC EVO, které jsou určené pro datová centra. Tyto disky budou k dispozici v kapacitách až od 240 až do 960 GB. Využívá se 19nm paměťových čipů 3bit MLC NAND.reklama
Společnost Samsung míří se svými disky i do podnikové sféry, do datových center. Ty budou k dispozici v kapacitách 240 GB, 480 GB a 960 GB. Mají klasický tvar 2,5" disku s výškou necelých 7 milimetrů a hmotnost činí 63 gramů. Samsung použil své vlastní 19nm 3bit MLC NAND čipy. Sekvenční čtení nabídne velmi pěknou rychlost 530 MB/s u všech tří verzí. U zápisu se jednotlivé kapacity liší, 240GB varianta nabídne jen 270 MB/s, kdežto 480GB a 960GB varianty už nabídnou 410 MB/s.


Samsung 845DC EVO


Očekávat můžete náhodné čtení s hodnotou 87.000 IOPS, u zápisu jsou to mnohem nižší hodnoty, 12.000 IOPS u 240GB varianty a 14.000 IOPS u obou větších verzí. Disk má spotřebu 1,2 W v nečinnosti, 2,7 W při čtení a 3,8 W při zápisu, což znamená zhruba čtvrtinové hodnoty proti klasickým pevným diskům. Samsung slibuje i vysokou výdrž, a to schopnost zapsat 150 TB, 300 TB až 600TB dle kapacity.

Zdroj: www.techpowerup.com, www.storagereview.com

Samsung SSD 845 DC EVO 240GB, MZ-7GE240EW
lze pořídit v  e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Samsung SSD 845 DC EVO 480GB, MZ-7GE480EW
lze pořídit v  e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Samsung SSD 845 DC EVO 960GB, MZ-7GE960EW
lze pořídit v  e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Nejpopulárnější pevné disky
reklama
Nejnovější články
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Včera,  aktualita, Michal Hala
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  5 komentářů