www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Stahujte zdarma dotyková Office pro Windows 10

Stahujte zdarma dotyková Office pro Windows 10
, , aktualita
Vzápětí po vlně novinek ohledně Windows 10 a souvisejícího hardware oznámil Microsoft, že nás letos čeká nová, dotyková verze Office. Nyní už ji můžete, pokud používáte Windows 10 TP, zdarma stahovat z Windows Store ve verzi Preview.reklama
Balík se jmenuje Office pro Windows 10 a bude postupně zahrnovat všechny klíčové aplikace obvyklé na desktopu – Word, Excel, PowerPoint, OneNote a Outlook. Aktuálně jsou ve Windows Store dostupné první tři aplikace.

Stažení a instalaci provedete prostřednictvím aplikace „Windows Store (beta)“, což je ta šedivá ikona v menu Start. Ve Windows Store musíte každou aplikaci instalovat zvlášť. Hledejte je pod názvy „Word Preview“, „Excel Preview“ a „PowerPoint Preview“. Podmínkou stažení ovšem je, že musíte ve Windows 10 TP používat vlastní účet u Microsoftu (tj. nikoli lokální účet Windows 10).

Instalaci jsme sami vyzkoušeli a jeví se jako bezproblémová. Funkčnost je v porovnání s desktopovými Office sice omezená, ale pro základní práci plně dostačující. Přestože jsou Office pro Windows 10 primárně dotykovou aplikací, dají se samozřejmě ovládat i myší.

V budoucnu, po vydání Windows 10, budou tato Office předinstalována zdarma na mobilech a tabletech s Windows 10. Pro ostatní zařízení půjdou Office pro Windows 10 stáhnout z Windows Store. Microsoft nyní souběžně dokončuje práce na obou větvích Office, tak aby dotyková Office pro Windows 10 i desktopová Office 2016 mohla být dostupná v druhé polovině letošního roku v ostré verzi. Kromě nich je už nyní k dispozici dotyková verze Office pro iOS a Android.

A co znamená kombinace dotykové a desktopové větve Office pro jejich uživatele? Bude mít, nebo už má možnost pracovat v oblíbeném kancelářském balíku jak na desktopu, tak na mobilu či tabletu. Včetně těch s malým displejem. Soubory přitom může mít uložené v cloudu (OneDrive) a dostupné ze všech svých zařízení.

Takže dejme tomu, že připravíte na desktopu (jakýkoli desktopový Word) důležitý dokument. Cestou z práce si ho procházíte na tabletu či mobilu (jakýkoli mobilní Word) a pokud je třeba začít editovat a upravovat, můžete prakticky kdykoli a kdekoli.

Nebo opačně - základní myšlenky, poznámky či nápady zachytíte nejprve na mobilním zařízení (jakýkoli mobilní OneNote) a dopracujete do finální podoby prezentace v klidu a pohodlí své kanceláře (jakýkoli desktopový PowerPoint). Možností a kombinací se uživatelům otvírá nepřeberně včetně používání Office na systémech iOS, OS X a Android.

Microsoft tedy intenzivně pokračuje ve své strategii maximálně propojit svět mobilů, tabletů, počítačů a samozřejmě cloudu.

Zdroj: Microsoft
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG
Společnost Warhorse Studios už od roku 2011 pracuje na hře, která bude zajímat zvláště české hráče. Jde totiž o RPG z prostředí samotného srdce českých zemí, a to na počátku 15. století. My se na ni teď podíváme podrobněji.
Dnes,  preview, Jan Vítek
Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet
Serverhostingová společnost Master Internet byla v průběhu léta vybrána jako jedna z prvních pro nový progresivní typ partnerství společnosti Dell sdružující ověřené cloudové a hostingové poskytovatele.
Dnes,  inzerce, PR článek
Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty? Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty?
Jde o dva poměrně nové segmenty trhu informačních a komunikačních technologií, které již teď přinášejí dostatečně zajímavé technologie zákazníkům. Přitom jsme teprve na počátku rozvoje těchto segmentů a přínos příslušných řešení se podle všeho bude stupňovat.
Včera,  aktualita, Michal Hala
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik