www.svethardware.cz
>
>
>

Status na Facebooku vás může dostat i do vězení

Status na Facebooku vás může dostat i do vězení
, , aktualita
Už mnohokrát jsme psali o tom, že člověk by si měl dát pozor na to, co píše na Facebooku. Jednomu Američanovi hrozí vězení za to, co napsal o svých zaměstnavatelích ze Spojených Arabských Emirátů.reklama
Sociální sítě dokážou člověku pěkně zatopit. Své by o tom mohl vyprávět mechanik helikoptér Ryan pate z USA, který odjel pracovat do Spojených Arabských Emirátů u společnosti Global Aerospace Logistics. V loňském prosinci se na chvíli vrátil do USA, zasnoubil se se svou přítelkyní a vzhledem k tomu, že chtěl ještě pochodit po doktorech kvůli zraněným zádům, zažádal o prodloužení pobytu v USA. To mu ale jeho zaměstnavatel nedovolil.


Facebook logo


Zlost si vylil pochopitelně na Facebooku (ještě na americké půdě), kde své zaměstnavatele označil za lidi, kteří se tváří jako přátelé, ale v nouzi člověku vrazí kudlu do zad. Postěžoval si i na lidi v Emirátech. Jenže ke své smůle, jakékoli pomlouvání nebo zesměšňování někoho jiného je v Emirátech trestným činem. Když se tedy Ryan vrátil do Emirátů, aby dal výpověď, sbalil si své věci a prodal auto, oslovila jej tamní policie a byl zatčen na 10 dní. Nyní je volný a 17. března bude mít soud. Za tento status na Facebooku mu hrozí až 5leté vězení. Američané se pak snaží vyjednávat a tvrdí, že by neměl být souzen za čin, který byl v místě jeho provedení naprosto legální.

Zdroj: arstechnica.com, bbc.com
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi
Vesmírná sonda patřící Evropské kosmické agentuře včera po poledni slavnostně ukončila svou dlouhou pouť vesmírem. V závěru své dvanáctileté mise sonda dopadla na kometu, ze které sbírala data.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
30.9.2016,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
30.9.2016,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
30.9.2016,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
30.9.2016,  aktualita, Jan Vítek