www.svethardware.cz
>
>
>

Steam Broadcasting: Valve spouští streamování her

Steam Broadcasting: Valve spouští streamování her
, , aktualita
Systém Steam dostal od Valve další funkci, a to Steam Broadcasting, díky níž bude moci každý snadno streamovat po Internetu svůj průběh hraní. Valve tak začal "fušovat" do řemesla jiným službám, jako je třeba Twitch.reklama
A dá se říci, že pozice firmy Valve je už od začátku velmi dobrá, však Twitch je specializovaná služba, zatímco Steam Broadcasting je pouze rozšířením systému Steam, který mají na svém počítači nainstalovaný miliony uživatelů, přesněji sto milionů aktivních uživatelů. Ti si tak nebudou muset instalovat žádného přídavného klienta a postačí, když si vyberou ze seznamu přátel toho, který právě "vysílá" a stisknou jedno tlačítko.

Steam Broadcast je k dispozici zatím v betaverzi a zatím umožní krom sledování streamu od přátel také sledovat streamy těch, kteří se rozhodli, že je zpřístupní veřejně. A abychom mohli vysílat do Internetu vlastní stream, je třeba se přes panel s nastavením přihlásit do Steam Client Beta. Pak si budeme moci vybrat, kdo bude moci naše hraní sledovat, tedy zda všichni, přátelé kdykoliv nebo přátelé na požádání. Popřípadě budeme moci rovnou někoho pozvat.

Účelem pak je se pochlubit se svými herními schopnostmi, ale také můžeme tímto způsobem někomu názorně ukázat řešení. Streaming videa z našeho počítače pochopitelně nezačne do té doby, než se někdo přihlásí a rozhodne se ho sledovat a stejně tak skončí, ale uživatel bude mít možnost ho nechat zapnutý i v desktopovém prostředí. Streamované video lze sledovat jen naživo a nelze ho ukládat, ale to se může změnit s příchodem finální verze této služby. Ta také zatím funguje pouze na operačních systémech Windows 7 a 8, přičemž podpora Mac OS X a Linuxu přijde později.

Pokud tedy bude Steam Broadcasting fungovat stejně dobře jako systém ostatních služeb jako Twitch, pak ty budou vzhledem k počtu uživatelů Steamu ve velkých potížích.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty? Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty?
Jde o dva poměrně nové segmenty trhu informačních a komunikačních technologií, které již teď přinášejí dostatečně zajímavé technologie zákazníkům. Přitom jsme teprve na počátku rozvoje těchto segmentů a přínos příslušných řešení se podle všeho bude stupňovat.
Dnes,  aktualita, Michal Hala
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře