www.svethardware.cz
>
>
>

Steam Controller dostává konkrétní podobu

Steam Controller dostává konkrétní podobu
, , aktualita
Společnost Valve v těchto dnech pořádá konferenci Steam Dev Days, kde se objevují i nové informace ohledně ovladače Steam Controller, který má být hlavním doplňkem pro herní počítače Steam Machines.reklama
Ovladač Steam Controller byl představen již loni, ovšem jak to vypadá, šlo o dosti předběžnou verzi, která obsahovala ještě dotykovou obrazovku. Nyní byla představena nová verze ovladače, která má mít lepší rozmístění tlačítek a nižší výrobní náklady, ovšem právě za cenu vypuštění dotykové obrazovky.

Namísto ní tu dle Valve bude jakýsi Ghost Mode, s jehož pomocí budou uživatelé ovládat ukazatel, a to pohyby prstu nad ovladačem. Proti obrazovce byly také námitky, že bude uživatele při hře rozptylovat a objevily se jisté neupřesněné otázky se kompatibilitou. Nicméně právě dotyková obrazovka zvedla vlnu zájmu o nový ovladač, zvlášť když bylo uvedeno, že si budeme moci zvolit, co bude ukazovat a jakou bude mít funkčnost.
- vlevo stará verze, pravo nová -


Změnila se tedy střední část ovladače Steam Controller, kde se uvolnilo místo pro dvakrát čtyři tlačítka a uprostřed pak mezi kulatými trackpady zeje volné místo, nejspíše ona plocha pro detekci pohybu prstu. Vedle trackpadů mají zůstat také gyroskopy, jež ještě nebyly implementovány do firmwaru ovladače a také tu bude API s podporou až 16 najednou připojených Steam Controllerů.

Ani tato podoba však nemusí být konečná, takže není vyloučeno, že se na trh dostanou dvě verze a dle Valve mohou své verze představit i další výrobci. Třeba si uživatelé nakonec dotykovou obrazovku vydupou.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější myši
reklama
Nejnovější články
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě
Ve firmě Nissan někoho napadllo, že by se dal využít systém ProPILOT vyvíjený pro autonomní vozidla i jiných způsobem. Vytvořil tak autonomní židle, které se mohou se svými pasažéry řadit do fronty.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Windows 10 jsou dle Microsoftu už na 400 milionech zařízení Windows 10 jsou dle Microsoftu už na 400 milionech zařízení
Microsoft dle aktuálních údajů v posledním půlroce značně pokročil v rozšiřování systému Windows 10. Z březnových 270 milionů instalací se postupně dostal až na dnešních 400 milionů. Znamená to, že W10 se rozšiřuje rychleji než kterýkoliv jeho předchůdce.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Google GNMT: překladový systém slibuje téměř "lidskou kvalitu" Google GNMT: překladový systém slibuje téměř "lidskou kvalitu"
Společnost Google pro svou službu Translate připravila nový překladový systém GNMT, o němž říká, že výrazně sníží počet chyb. Google dokonce uvádí, že se úroveň překladu systému GNMT blíží tomu, čeho jsou schopni lidé.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře