www.svethardware.cz
>
>
>

Steam Controller přijde v nové verzi

Steam Controller přijde v nové verzi
, , aktualita
První hardwarová revize hotového ovladače Steam Controller je na cestě. Samotná společnost Valve to zmínila v prezentaci na nedávném GDC, kde se také probíraly změny, jež má nová verze ovladače přinést.reklama
Společnost Valve již dříve zveřejnila CAD soubory, které může využít široká veřejnost k tomu, aby si svůj ovladač Steam Controller upravila k obrazu svému. K tomu je zapotřebí přinejlepším 3D tiskárna, s jejíž pomocí si díky zveřejněným 3D výkresům můžeme vytvořit náhradní díly nebo upravené díly a sami si ovladač modifikovat. Nyní ale bude asi zapotřebí, aby Valve přišel s novými soubory, neboť si chystá první hardwarovou revizi ovladače.

Od té ale pochopitelně nemůžeme očekávat drastické změny ve tvaru nebo rozložení ovladacích prvků, však ve Valve usilovně pracovali na tom, aby se už za první verzi nemuseli stydět a na cestě k ní vyvinuli řadu prototypů. Dle prezentace bude upraven především vzhled ovladače a také bude asi použit nový materiál pro jeho tělo, neboť má být jiný i na dotyk. Je ale také možné, že to znamená úpravu jeho tvaru.

Steam Controllerů by mělo po celém světě pracovat zhruba 400.000 a Valve dle svých slov ani nechce, aby jejich majitelé byli příchodem nové verze zklamáni, čili aby snad nepovažovali svůj ovladač za zastaralý. Steam Controller v2 tak dle Pierre-Loup Griffaise z Valve nedostane nic zásadního, jako třeba nový touchpad nebo sadu tlačítek.

V prezentaci bylo zmíněno, že se pracuje na odstranění na dotek nepříjemných hran, kvůli nimž se ovladač drží hůře, než by se mohl držet. Vedle toho se chystají také softwarové novinky, čili nejpravděpodobněji nový firmware, který by ale měl být využitelný i na původní verzi ovladače. Vypadá to tedy, že Valve svůj Steam Controller pouze vyšperkuje, ovšem nebylo oznámeno, kdy nová verze bude hotová a přijde na trh.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější myši
reklama
Nejnovější články
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek