www.svethardware.cz
>
>
>

Steam Controller: usadí PC hráče do gauče?

Steam Controller: usadí PC hráče do gauče?
, , aktualita
O informace o vyvíjeném ovladači Steam Controller pro Steam Machines je právěm velký zájem. Jde totiž o klíčovou součást celé platformy, která bude určena pro hraní tisícovek her. Co nám tedy o ní řekne Robin Walker z firmy Valve?reklama
Velice důležitým předpokladem úspěchu platformy Steam Machines firmy Valve je kvalita ovladače Steam Controller. Právě na něm závisí, zda si hráči PC her budou ochotni sednout na gauč před televizor a opustit stůl s klávesnicí a myší. A nejen to je výzva pro Steam Controller a jeho tvůrce. Ti totiž museli zajistit, aby na tomto ovladači byly hratelné tisícovky různých her, které si díky platformě Steam můžeme pořídit. Právě to byla pro produktové designéry firmy Valve hlavní otázka a problém, neboť některé hry mohou být dobře ovládány i gamepadem a v jiných si zase neškrtneme bez pohotové myši, což jsou třeba RTS (Real-time strategie).

Steam Machines jsou přitom normální PC, na nichž ale poběží linuxový Steam OS a pak buď i samotná hra, nebo se počítá se streamováním obrazu na TV přes Steam Machine z výkonného domácího PC. To není pouze otázka výkonu, ale také kompatibility hry s operačním systémem Steam, čili se to týká těch, které běží jen na DirectX. Takové na trhu převažují, a dá se tedy očekávat, že řada počítačů Steam Machine budou nevýkonné modely, jež poslouží především právě ke hraní streamovaných her.

Ovšem v každém případě se očekává využití Steam Controlleru, čili gamepadu vyvinutého přímo firmou Valve a pokud ten nebude kvalitní a dobře použitelný, pak asi nic jiného hráče PC her nepřiměje k tomu, aby opustili stůl. Dle Robina Walkera jsou hlavní zbraní jejich ovladače dvě dotykové plochy pro palce, jež mohou převzít funkci joysticku, myši nebo trackballu, přičemž uživatel bude mít velkou svobodu při jejich konfiguraci a bude moci sdílet své nastavení s jinými. Pro každou hru tak budou uživatelé tvořit různá nastavení a my si budeme moci vybírat mezi těmi nejpopulárnějšími. Jiná nastavení budou k dispozici přímo od Valve nebo tvůrce hry a dá se očekávat, že u her stejného žánru budou v podstatě identická.

Dotykové plochy také dostanou funkci hmatové zpětné vazby, a to pomocí vibrací a pak tu bude dvojitá spoušť, která umožní precizně mířit a vystřelit jedním pohybem prstu. Nezapomnělo se ani na malý analogový joystick pro palec levé ruky, přičemž pravá bude mít k dispozici křížový ovladač. Ten tak nahradí šipky (či klávesy ASWD) a pak si v FPS hrách budeme moci vybrat, zda využijeme pro rozhlížení onen malý joystick nebo dotykovou plochu, která by tedy měla být lepší. Možnosti nového ovladače ale Walker ukázal také v praxi, takže nepřeskočte následující video.


Do výbavy Steam Controleru bude také patřit gyroskop a akcelerometr, jež využijeme v závodních hrách pro řízení vozu. Vybrat si budeme moci mezi drátovým USB a bezdrátovým rozhraním s pětimetrovým dosahem, přičemž na dvě tužkové baterie dosáhneme asi 80hodinové výdrže. Ovladač přijde na trh společně s celou platformou Steam Machines a také Steam Link pro streamování 10. listopadu.

Zdroj: Hexus.net

Nejpopulárnější myši
reklama
Nejnovější články
Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG
Společnost Warhorse Studios už od roku 2011 pracuje na hře, která bude zajímat zvláště české hráče. Jde totiž o RPG z prostředí samotného srdce českých zemí, a to na počátku 15. století. My se na ni teď podíváme podrobněji.
Dnes,  preview, Jan Vítek
Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet
Serverhostingová společnost Master Internet byla v průběhu léta vybrána jako jedna z prvních pro nový progresivní typ partnerství společnosti Dell sdružující ověřené cloudové a hostingové poskytovatele.
Dnes,  inzerce, PR článek
Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty? Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty?
Jde o dva poměrně nové segmenty trhu informačních a komunikačních technologií, které již teď přinášejí dostatečně zajímavé technologie zákazníkům. Přitom jsme teprve na počátku rozvoje těchto segmentů a přínos příslušných řešení se podle všeho bude stupňovat.
Včera,  aktualita, Michal Hala
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik