www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Steam Hardware je oficiálně k dispozici

Steam Hardware je oficiálně k dispozici
, , aktualita
Společnost Valve včera večer oficiálně uvedla na trh Steam Hardware, který zahrnuje potřebné počítače, ovladač i hardware k streamování her třeba do televizoru. Co všechno tedy máme k dispozici?reklama
Firma Valve oficiálně uvedla Steam Hardware na trhy v USA, Kanadě a také v Evropě, přičemž sděluje, že celá tato platforma je určena pro PC, Mac a Linuxové hry a pochopitelně je propojena s celým Steamem. Nicméně na Steam OS budeme moci hrát pouze hry, které jsou kompatibilní i s Linuxem a jinak bude nutné využít stolní PC s Windows či Mac, z nějž se budou hry streamovat, a to pomocí hardwaru Steam Link. Ten má za úkol automaticky v lokální síti rozpoznat počítač, na němž běží Steam a pak už bude jednoduché zprovoznit hru zobrazenou třeba na velkém televizoru.
Steam Link


Ovládat ji budeme moci dle představ Valve nejlépe s pomocí nového Steam Controller, tedy gamepadu, jenž byl poměrně dlouho vyvíjen tak, aby si jej mohli oblíbit i PC hráči. To bude jeden z největších problémů nové platformy, tedy přimět tyto uživatele k opuštění klávesnice a myši (joysticku, volantu, atd.). Steam Controller se bude prodávat za cca 1500 Kč a stejnou částku bychom měli zaplatit i za Steam Link.
Steam Controller


A posledním kouskem skládačky jsou samotné počítače Steam Machines vybavené právě operačním systémem Steam OS. Zde už ale bude nabídka záviset na partnerech firmy Valve, jako je například ZOTAC se svým novým NEN. Každý si ale bude moci sestavit svůj počítač, neboť půjde o běžný PC hardware, na němž pouze běží Steam OS. Hotové Steam Machines budou k dispozici také od firem Alienware, Cyberpower a dalších. Přímo na nich budeme moci spustit na 1500 her, což tedy bude záviset i na jejich výkonu. K dispozici bude mnoho verzí a Valve udává, že jejich cena bude začínat na 450 USD.

Ovladač Steam Controller a zařízení Steam Link jsou již k dispozici na Amazonu a přímo v obchodu Steam.

Zdroj: TZ Valve.
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat? Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat?
Už za necelý měsíc si budeme moci zahrát šestý díl hry Civilization Sida Meiera. Vývojářské studio Firaxis společně s 2K Games nyní oznamuje, jaké jsou minimální a doporučené specifikace pro PC. Stačit bude i slabší sestava.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek