www.svethardware.cz
>
>
>

Steam předělal hodnocení, bojuje proti nepoctivým vývojářům

Steam předělal hodnocení, bojuje proti nepoctivým vývojářům
, , aktualita
Valve spustilo nový systém hodnocení her prodávaných službou Steam a novinky jsou zde především dvě. Jednak to jsou možnosti pro filtrování uživatelských recenzí a pak také boj proti nepoctivým vývojářům.reklama
Jde tak o novinky v systému Steam Customer Review System, který má být nyní dle Valve více nápomocný, relevantní a méně otevřený ke zneužití. V první řadě jde o novou funkčnost, kterou sami ihned pocítíme. Ta se týká toho, jak nám Steam nabízí hodnocení ostatních uživatelů a také možností pro jejich filtrování.

Na stránce s uživatelskými recenzemi tak najdeme více voleb pro jejich filtrování, a to jednak dle toho, zda jde o kladné, záporné, nebo jakékoliv hodnocení, pak podle způsobu aktivace hry (přes Steam a pomocí klíče), což je spojeno i s druhou novinkou. A nakonec můžeme lépe filtrovat jazyky. Jak je vidět, v české lokalizaci ještě nebyl dokončen překlad, ale jinak už tento systém funguje.

Především jde ale o to, že byl změněn celkový systém hodnocení a do výsledného skóre jsou už započítávány pouze názory těch uživatelů, kteří si hru koupili přímo na Steamu. To může od Valve na první pohled vypadat diskriminačně jako snaha upřednostnit jejich systém, ale vysvětlení dává smysl. Správci Steamu totiž zjistili, že někteří vývojáři se snaží podvádět, a to právě recenzemi her aktivovaných přes klíče, které si pochopitelně mohli sami sobě rozdávat. Právě u kopií aktivovaných klíčem se totiž objevovaly podezřele pozitivní až nadšené recenze, jež si také často bývaly velice podobné, takže je snadné si domyslet, že za tím stála snaha o vylepšení celkového skóre a docílení lepších prodejů. To se pochopitelně bude týkat spíše méně populárních her a ne AAA titulů, které mají mnoho tisíc recenzí.

Takže od této doby můžete hru aktivovanou darovaným klíčem na Steamu ohodnotit, ale vaše hodnocení bude odděleno od ostatních a nebude mít žádný vliv na celkové uživatelské skóre. Valve říká, že dle jeho analýzy si vývojáři snažili vylepšit skóre svých her v asi 160 případech, což zjistili právě nepoměrem mezi hodnoceními a to asi nelze vysvětlit jen tak, že by hráč obdarovaný příslušným klíčem byl díky tomu k dané hře benevolentnější. Valve tak bude od této doby hledat falešné a duplikátní recenze, které bude mazat a vývojářům v takovém případě bude hrozit, že už na Steamu nic neprodají.

To bude platit i recipročně, takže hodnocení asi 14 procent prodávaných her se v nejbližší době skokově změní. V některých případech k lepšímu a v jiných zase k horšímu. Existuje také asi 200 her, které mají recenze pouze od uživatelů mimo Steam, a ty tak budou nově zcela bez uživatelského skóre. Další opatření mohou následovat.

Zdroj: Steam
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře