www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Steam za určitých okolností vrátí peníze za hry

Steam za určitých okolností vrátí peníze za hry
, , aktualita
Valve, provozovatel Steamu, se rozhodlo vracet peníze za herní tituly, se kterými bude hráč nespokojen, nicméně se tak může stát pouze za určitých podmínek, které se ale zdají přehledné a jednoduché.reklama
Valve se rozhodlo, že udělá menší revoluci v prodeji digitálního obsahu. Ještě nedávno se zdálo být nemyslitelné, že by hráč mohl dostat zpět své peníze, když si například koupil hru, kterou by neutáhnul jeho počítač, nebo kdyby se mu hra jednoduše nelíbila. Teď se ale na Steamu objevila tato zpráva, která objasňuje, jak vše bude probíhat:

"Můžete požadovat vrácení peněz za téměř jakýkoliv nákup na Steamu - z jakéhokoliv důvodu. Možná váš PC nesplňuje hardwarové požadavky, možná jste si hru koupil omylem, možná jste hru hrál hodinu a jednoduše se vám nelíbila.

To je ale úplně jedno. Valve vám vrátí peníze, pokud si o ně zažádáte na help.steampowered.com, ať už máte jakýkoliv důvod. Avšak musí to být za podmínky, že žádost podáte do 14 dnů od koupi a že jste herní titul hráli méně než dvě hodiny. Jsou zde ještě další pravidla, ale pokud je nesplňujete, můžete o náhradu požádat a my překontrolujeme i váš případ.

Svou náhradu dostanete v plné výši do týdne od žádosti. Svou náhradu dostanete ve Steam Wallet, nebo skrze stejný platební způsob, který jste použili na zaplacení titulu..."

Dále Steam ještě uvádí další podrobnosti, kdy se mohou či nemohou uplatnit finanční náhrady. Pokud se jedná o DLC, stažitelný obsah, platí pravidlo 14 dnů a 2 hodin hraní. Zde je ale poznámka, že Steam nemůže zaručit vrácení peněz za stažitelný obsah třetích stran.

Další bod se týkal náhrad za nákupy ve hrách. Valve zde umožní vrácení peněz v případě, že požádáte do 48 hodin, aby se tak stalo. Vývojáři třetích stran budou mít možnost, že umožní, aby i v jejich doplňcích pro hry od Valve mohli hráči využít vracení peněz podle podmínek Valve. Steam bude v tomto případě nápomocen a hráči řekne, zda daná třetí strana nabízí možnost vrácení peněz. V hrách, které nepocházejí od Valve, se podobná možnost neobjeví.

Předobjednané tituly. Pokud si předobjednáte herní titul a zaplatíte ho dopředu, máte možnost vrácení peněz, dokud daný titul oficiálně vyjde, následně platí 14denní/2hodinová lhůta. Vrácení peněz se vztahuje i na Steam Wallet, pokud tam vložíte peníze a nepoužijete je, do 14 dnů můžete požádat o jejich vrácení.

Potom ještě Valve vyjasňuje případy, kdy není možné vrácení peněz využít. Například pokud něco koupíte mimo Steam, pokud koupíte film nebo pokud se jedná o dárek. Také ztratíte možnost vrácení peněz, pokud vás VAC (Valve Anti-Cheat system) zabanuje. Stejně tak vás může Valve monitorovat, a pokud zjistí, že zneužíváte nového systému vracení peněz, může vám tuto možnost odebrat.

Od Valve je to opravdu přívětivý krok ke svým uživatelům. Snažili se vychytat všechny mouchy ještě před započetím celého projektu, což je logické, když vezmeme v potaz, že jinak by se mohlo stát, že si někdo bude užívat her zadarmo.

Objevila se ale jedna malá trhlinka v celém systému. Některé hry je možno za dvě hodiny aspoň z větší části projít, možná i dohrát. Potom splníte podmínky od Valve, ale hru už budete mít skoro projdenou, takže prožijete 2 hodiny zábavy a napětí, ale nic vás to nebude stát.

Zdroj: PCWorld, Steam
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě
Vypadá to, že zájem o hru No Man’s Sky jen tak nevyprchá, jen ten zájem nebude takový, jak by si její tvůrci přáli. Advertising Standards Authority ve Velké Británii už prošetřuje to, co lidé z Hello Games slibovali i slibují a co hra opravdu poskytuje.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek