www.svethardware.cz
>
>
>
>

Steamboy: Steam Machine do ruky

Steamboy: Steam Machine do ruky
, , aktualita
Mezi novinkami posledních dnů málem zanikla zpráva o projektu Steamboy, který navazuje na známé Steam Machines. Jedná se přitom o velmi zajímavý projekt pro ty, kteří rádi hrají na zařízeních typu gameboy nebo na mobilních telefonech.reklama
Steamboy tak v podstatě znamená alternativu pro Steam Machine, kterou můžeme vzít jednoduše do ruky a nechat si do ní streamovat hry z hlavního počítače. Ovšem nejen to, hardware má být dostatečně výkonný i na to, abychom mohli na svém Steamboyi provozovat i "lokální hry", tedy takové, které se budou spoléhat na jeho hardware. K dispozici je už také krátký teaser, z nějž se tedy nic moc nedozvíme, ale naštěstí jsou známy už i další informace.


Projekt Steamboy nemá na starosti nikdo z Valve, takže jde čistě o snahu jisté třetí strany. Ta prozradila magazínu Escapist něco o specifikacích jejich produktu, který nabídne 5" obrazovku s poměrem stran 16:9 a dotykovou vrstvou, čtyřjádrový procesor, 4 GB operační paměti, 32 GB paměti pro data, rozhraní Wi-Fi a 3G, dva kulaté touchpady (podobně jako na Steam Controlleru), pak osm tlačítek plus dvě zadní tlačítka a čtyři spouště.


Zatím nebylo zveřejněno, jaký konkrétní čtyřjádrový procesor bude využit. Nabízí se některý z řady SoC architektury ARM, popřípadě by mohl být využit i Intel z rodiny Bay Trail a pak je velkou otázkou, jaký výkon nabídne integrované grafické jádro, na němž by měly běžet lokální hry. Nicméně při hraní doma nás to nemusí trápit, protože pak se Steamboy využije stejně jako Steam Machine pro zobrazování her, jež ve skutečnosti běží na hlavním PC. Dle autorů projektu ale bude možné lokálně hrát "většinu her dostupných na Steamu".

Steamboy by se dle dosavadních informací měl objevit na trhu někdy v příštím roce, a je tedy zřejmé, že k dokončení má ještě daleko.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější herní konzole
reklama
Nejnovější články
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Včera,  aktualita, Michal Hala
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  5 komentářů