www.svethardware.cz
>
>
>
>

SteelSeries GameSense: herní údaje přímo na klávesnici

SteelSeries GameSense: herní údaje přímo na klávesnici
, , aktualita
Ve SteelSeries se zamysleli, k čemu by se daly využít barevné LED pod klávesami, které se mohou samostatně ovládat. Přišli se systémem GameSense, který umí na klávesnici ukazovat třeba zdraví nebo zbývající náboje.reklama
Systém SteelSeries GameSense je tedy poměrně jednoduchý a také omezený, neboť je zřejmé, že pro indikaci různých hodnot nemůže zobrazovat alfanumerické znaky, ale musí nějakým způsobem využít řady a sloupce podsvícených kláves. Je tak zřejmé, že třeba aktuální zdraví bude ukazovat řadou rozsvícených kláves, a to třeba řady F1 až F10, kde F10 bude znamenat 100 % a F1 už jen 10 %. Stejný způsob může být využit i pro jiné ukazatele a spodní řádky kláves, jak ostatně ukazuje doprovodné video.

Společnost SteelSeries udává, že tato funkce "může být vcelku užitečná", ovšem první problém je, že je třeba zajistit podporu her. Těch zatím skutečně není mnoho, ve skutečnosti tedy pouze dvě, a to Counter Strike: Global Offensive a Minecraft. A vypadá to, že podpora dalších titulů bude záviset především na autorech her a také aktivitě komunity samotných majitelů klávesnic SteelSeries, které jsou schopny ovládat jednotlivé barevné LED. Funkce GameSense je tak čistě softwarová.


Funkce GameSense může být tedy využita pro zobrazení v podstatě čehokoliv, akorát je třeba se naučit interpretovat rozsvícené a zhasnuté různobarevné LED. Nejsme také ani omezeni na klávesnice. V této době GameSense pracuje se všemi modely SteelSeries s RGB LED, které využívají SteelSeries Engine 3. Pak budeme moci využít třeba i headset, jehož barva bude moci také leccos znázorňovat, což ale samotný hráč využije jen těžko, leda by chtěl něco signalizovat někomu jinému.


Je ale třeba se také zamyslet nad tím, zda má vůbec smysl u her typu Counter Strike využívat klávesnici pro indikaci čehokoliv. Však u takových her je nejlepší, když hráč vůbec neodtrhne oči od monitoru a pokud by se měl podívat na to, že mu klávesnice začíná ukazovat klesající úroveň zdraví, tak ho to pouze vyruší a nijak mu to nepomůže.

Více se o GameSense dozvíte na stránkách výrobce (viz zdroj).

Zdroj: TZ SteelSeries
Nejpopulárnější klávesnice
reklama
Nejnovější články
Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty? Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty?
Jde o dva poměrně nové segmenty trhu informačních a komunikačních technologií, které již teď přinášejí dostatečně zajímavé technologie zákazníkům. Přitom jsme teprve na počátku rozvoje těchto segmentů a přínos příslušných řešení se podle všeho bude stupňovat.
Dnes,  aktualita, Michal Hala
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře