www.svethardware.cz
>
>
>

SteelSeries přinese ovladač sledující pohyb očí

SteelSeries přinese ovladač sledující pohyb očí
, , aktualita
Společnost SteelSeries se spojila s Tobii Technology, jejíž technologii chce využít k výrobě nového ovladače, který bude sledovat pohyb očí. Ten budeme moci využít pro ovládání her, přičemž samotný ovladač bude představen již na CES 2014.reklama
CES 2014 začne již příští týden v úterý a Tobii se SteelSeries na tomto veletrhu budou ukazovat Tobii EyeX Developer Kit. Ten si budou moci herní vývojáři pořídit za cenu 95 USD, aby pro něj již mohli začít vyvíjet hry, nebo je pro něj upravovat.

Firma SteelSeries chce v příštích měsících zveřejnit další detaily o samotném Tobii EyeX Controller a také o budoucích produktech a  partnerství mezi ní a Tobii. Prozatím mluví o revoluci v ovládání her a vzájemně se s Tobii poplácává po rameni.

Naštěstí se ale také dozvíme podrobnosti i o ovládání her pomocí očí, přičemž tedy nepůjde pouze o ovládání, ale také o sledování emocí hráče a vůbec všeho, co oči dokáží vyjádřit. Půjde tedy třeba o sledování očního kontaktu, na nějž může virtuální postava reagovat, dále to může být zaměření přihrávky na hráče pomocí zaměření očí na jeho postavu, což je v podstatě stejný systém jako při míření, o čemž ví své třeba piloti helikoptéry Apache.

Ovladač by pak měl být schopen reagovat i na pohyby hlavy, takže bychom se mohli třeba naklonit a vyhlédnout za roh, nebo se naopak přikrčením někde schovat. To vše nám má dle SteelSeries poskytnout ještě lepší zážitek, ale také zjednodušit ovládání. Pohled očima totiž může nahradit pohyby myší, které pak můžeme využít pro něco jiného. Pokud to ale má pracovat opravdu dobře, je zřejmé, že se takovému stylu ovládání musí uzpůsobit celá hra.

Na CES 2014 tedy bude Tobii EyeX Developer Kit k dispozici za 95 USD a na trh se dostane až v březnu, ale to už za cenu 195 USD.

Zdroj: techPowerUp
Nejpopulárnější myši
reklama
Nejnovější články
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat? Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat?
Už za necelý měsíc si budeme moci zahrát šestý díl hry Civilization Sida Meiera. Vývojářské studio Firaxis společně s 2K Games nyní oznamuje, jaké jsou minimální a doporučené specifikace pro PC. Stačit bude i slabší sestava.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek