www.svethardware.cz
>
>
>
>

SteelSeries Rival 500: kompaktní myš pro MOBA

SteelSeries Rival 500: kompaktní myš pro MOBA
, , aktualita
SteelSeries po myši Rival 700 přináší na trh také model Rival 500, který už je zaměřen na hraní her typu MOBA a MMO. Výrobce uvádí, že jde přitom o menší myš s vhodně umístěnými tlačítky, která jsou vždy v dosahu prstů.reklama
Dle SteelSeries jsou tak na trhu spíše takové myši pro MOBA a MMO, které jsou příliš velké, neforemné a složité na ovládání. Tento názor jim brát nebudeme a raději se podíváme na to, co nabízí jejich herní myš Rival 500 MOBA / MMO. Ta má nabídnout řadu tlačítek jako správná myš tohoto typu, přičemž myslí také na uživatelův komfort a není přerostlá. To ale stejně musí posoudit každý sám a nejlépe pomocí své vlastní ruky ještě před koupí, což jde bohužel v dnešní době jen těžko.

Návrh této myši se točil především kolem tlačítek, jichž tu je skutečně dost. Myš jich má celkem patnáct rozmístěných především na své levé straně a pak také nahoře vedle hlavních tlačítek. Jak nám odhalí malé šipky, nechybí ani naklápěcí kolečko, kterému bychom tak měli být schopni přiřadit celkem pět funkcí (otočení nahoru/dolů, stisk a naklopení doleva/doprava). Vedle hlavních tlačítek tu jsou další menší po stranách, a to dvě vlevo, jedno vpravo a nad kolečkem je ještě další, které jako obvykle poslouží pro nastavení dpi.

Na levé straně máme hlavní tlačítko pro palec s malými výstupky (centrální plocha s oranžovou čárkou pod sebou tlačítko nemá) a pak tu je dalších pět tvarovaných tak, abychom je stiskli jen posouváním palce ve vertikální rovině. Jsou totiž kolébková, takže je nemusíme mačkat směrem k myši. Tlačítek je tu tak skutečně dost a opravdu to vypadá, že budou dobře dostupná.

Krom toho má tato myš i funkci Tactile Alerts, čili umí vibracemi od loga na své vrchní části upozornit na různé věci, jako je docházející munice, nízké zdraví, atd. Tato upozornění lze odlišit, takže krátké pulzy mohou znamenat něco jiného než dlouhodobé vrnění. To vše si budeme moci nastavit pomocí aplikace SteelSeries Engine, která umožní zvolit také různé hodnoty pro dotazovací frekvenci, reakci senzoru na výšku (lift off distance), LED podsvícení a nezapomnělo se ani na makra.

Steelseries Rival 500
 • Počet tlačítek: 15
 • Hlavní tlačítka: výdrž 30 milionů stisků
 • Senzor: PixArt PMW3360,optický
 • CPI: 100 až 16 000
 • IPS: 300 (762 cm/s)
 • Akcelerace: 50g
 • Dotazovací frekvence: 1 ms (1000 Hz)
 • Žádná hardwarová akcelerace
 • LED podsvícení: RGB
 • Možnost vytvoření vlastních částí pláště na 3D tiskárně
 • Hmotnost : 129,7 g
 • Rozměry: 119 x 78 x 43 mm, 2metrový kabel

SteelSeries Rival 500 už je k dispozici za cenu 90 eur, ale do našich obchodů ještě nedorazila.

Zdroj: TZ SteelSeries
Nejpopulárnější myši
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Dnes,  aktualita, Jan Vítek