www.svethardware.cz
>
>
>

SteelSeries Sentry Eye: sleduje pohyb očí, ale k čemu?

SteelSeries Sentry Eye: sleduje pohyb očí, ale k čemu?
, , aktualita
Společnost SteelSeries si připravila zbrusu novou periferii Sentry Eye, která dokáže sledovat pohyb očí. Už dle výrobce je jasné, že půjde především o herní periferii, ale k čemu přesně má tedy sloužit?reklama
Nejvíce nasnadě je vysvětlení, že půjde o nějaký pokročilý systém určený pro ovládání, ale tak tomu není. Jde o systém, který využijí především profesionální hráči, aby mohli třeba přes videostreamovou platformu Twitch divákům ukazovat, kam se konkrétně zaměřují jejich oči. Diváci tak budou moci sledovat nejen pohyb myši, průběh hry a doprovodný komentář, ale budou mít i přehled o tom, co hráč právě sleduje a na co se zaměřuje. Dle SteelSeries je Sentry Eye Tracker využitelný především u her jako Counter-Strike, DOTA 2, League of Legends a dalších podobných.

SteelSeries uvádí, že Sentry Eye Tracker může posloužit nejen divákům, ale také samotnému hráči, který bude moci nasbírané informace později analyzovat. Může se tak podívat, kam a jak dloho zaměřuje svůj pohled, atd. Jestli to má nějaký praktický význam, to už je věc druhá. Jisté ale je, že příchod takovéhoto produktu jen dokazuje, že profesionální hraní her už dávno není jen zábavou, ale sportem i způsobem výdělku.

Vedle toho firma SteelSeries spolupracuje s některými předními profesionálními hráči na vytvoření jistého standardu statistik sledování pohybu očí. Mluví tak o benchmarcích, na jejichž základu si ne tak šikovní hráči budou moci trénovat způsob sledování průběhu hry, aby se zlepšili. Zde se můžeme ptát, zda se v takovém srovnávání opravdu skrývá nějaký potenciál, nebo jde především o způsob, jak novou periferii vnutit širokým masám.

V budoucnu by ale Sentry Eye Tracker mohl posloužit i jako periferie určená přímo k ovládání hry, pro což má rozhodně potenciál a pokud by se osvědčil, asi by dokázal oslovit daleko více uživatelů. Na této funkčnosti pracuje firma SteelSeries společně s Tobii Technology, ale neuvádí, kdy ji nabídne.

Samotný ovladač je již k dispozici přímo u výrobce (viz zdroj) za cenu 200 USD. Více se můžete dozvědět na stránkách http://c.steelseries.com/ces2015-streaming/ a třeba zde je záznam videa, kde pohled hráčky ukazuje malé srdíčko.

Zdroj: TZ SteelSeries
Nejpopulárnější myši
reklama
Nejnovější články
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě
Ve firmě Nissan někoho napadllo, že by se dal využít systém ProPILOT vyvíjený pro autonomní vozidla i jiných způsobem. Vytvořil tak autonomní židle, které se mohou se svými pasažéry řadit do fronty.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Windows 10 jsou dle Microsoftu už na 400 milionech zařízení Windows 10 jsou dle Microsoftu už na 400 milionech zařízení
Microsoft dle aktuálních údajů v posledním půlroce značně pokročil v rozšiřování systému Windows 10. Z březnových 270 milionů instalací se postupně dostal až na dnešních 400 milionů. Znamená to, že W10 se rozšiřuje rychleji než kterýkoliv jeho předchůdce.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře