www.svethardware.cz
>
>
>

Štěně dostalo náhradní zub vytištěný na 3D tiskárně

Štěně dostalo náhradní zub vytištěný na 3D tiskárně
, , aktualita
Technologie 3D tisku je možné využít snad opravdu všude. Malé štěně labradora si zlomilo řezák a od té doby nemohlo pořádně jíst. Brazilská skupina veterinářů a 3D designéra, která si říká Animal Avengers, psovi udělala náhradní zub na 3D tiskárně.reklama
Někdy je až neuvěřitelné, kde všude se dá používat technologie 3D tisku. V Brazílii např. funguje tým šesti lidí (zubní technik, 3D designér a čtyři veterináři), kteří si říkají Animal Avengers a pomáhají zvířatům velmi překvapivým nástrojem, 3D tiskárnou. V minulosti už udělali papouškovi náhradní zobák z titanu nebo želvě náhradní krunýř. Jejich poslední počin se týkal 15měsíčního štěněte labradora, které si vylomilo zub při kousání kosti. Malá fenka Hanna tak od té doby měla problémy s kousáním a příjmem potravy, což jí tento tým pomohl vyřešit.Rob Hanson (Hershey - Chocolate Lab) [CC BY 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/2.0)], přes Wikimedia Commons


Měla štěstí v neštěstí, neboť operaci, která by normálně stála asi $1500, dostala zadarmo. Bylo to z toho důvodu, že šlo o první operaci tohoto typu. Tým naskenoval čelisti psa a podle levého řezáku vytvořil tvar toho pravého. Implantát pak byl vytištěn v Renato Archer Information Technology Centre v Campinasu, což je jediná 3D tiskárna v Brazílii, která umí pracovat s 3D tiskem kovu. K výrobě implantátu totiž byl použit chrom a kobalt.

Operace proběhla teprve před pár dny 1. července 2016 a fenka se rychle zotavila. Nyní už může jíst téměř vše, nicméně je doporučeno, aby se vyhýbala kousáním kostí, které způsobilo už první zranění. Na YouTube jsou i záběry z operace, ale pokud vám dělá špatně zvuk zubní vrtačky, raději se na něj ani nedívejte.

Zdroj: extrahw.com, 3ders.org, youtube.com
Nejpopulárnější tiskárny
reklama
Nejnovější články
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře