www.svethardware.cz
>
>

Streacom FLIRC-SE: adaptivní IR modul

Streacom FLIRC-SE: adaptivní IR modul
, , aktualita
Pokud marně hledáte využití pro IR port na svém mobilním telefonu, mohli byste je najít u zajímavé novinky od společnosti Streacom. Ta nám umožní ovládat a také probouzet počítač pomocí infračerveného rozhraní.reklama
Jedná se tedy o samostatný IR přijímač určený pro připojení k PC, který se bude zvláště hodit u počítačů typu HTPC. Pochopitelně nejde o ojedinělé zařízení, však něco podobného si kutilové vyrábějí již léta a různé podobné produkty jsou také k zakoupení. My se ale podívejme na to, co nabídne nový Streacom FLIRC-SE. V jeho názvu je jméno firmy FLIRC, neboť ta jej pro Streacom vyrábí (SE jako Streacom Edition).
- přední a zadní strana modulu -


Jedná se o zařízení, které připoojíme pomocí headeru k rozhraní USB 2.0, přičemž příslušné ovladače jsou k dispozici pro systémy Windows, Linux i Mac OS X. Modul je schopen vzbudit počítač ze stavů S4 (STR) i S5, což ovšem vyžaduje ze strany základní desku podporu funkce power to USB, čili napájení USB portů i v uvedených stavech. Pak můžeme naše PC ovládat dle libosti, k čemuž nám může posloužit až 160 zapamatovatelných příkazů a libovolný IR ovladač, s nímž se modul spáruje a my si pak zvolíme, co má které tlačítko dělat.

FLIRC-SE pracuje na vzdálenost až 10 metrů, a to na IR frekvenci 38 kHz. Jeho rozměry jsou 22 x 48 x 13 mm a je zřejmé, že bez trochy kutilství se zde neobejdeme, neboť je nutné tento modul v podobě plošného spoje někam přichytit.

Modul již má být zanedlouho k dispozici na trhu, přičemž cenu jsme se zatím nedozvěděli. Produkty firmy Streacom jsou u nás k dostání v několika obchodech (viz Heureka), takže pokud máte zájem, můžete začít shánět.

Zdroj: TZ Streacom
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG
Společnost Warhorse Studios už od roku 2011 pracuje na hře, která bude zajímat zvláště české hráče. Jde totiž o RPG z prostředí samotného srdce českých zemí, a to na počátku 15. století. My se na ni teď podíváme podrobněji.
Dnes,  preview, Jan Vítek
Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty? Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty?
Jde o dva poměrně nové segmenty trhu informačních a komunikačních technologií, které již teď přinášejí dostatečně zajímavé technologie zákazníkům. Přitom jsme teprve na počátku rozvoje těchto segmentů a přínos příslušných řešení se podle všeho bude stupňovat.
Včera,  aktualita, Michal Hala
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře