www.svethardware.cz
>
>
>

Streacom ZeroFlex: 240W pasivně chlazený zdroj

Streacom ZeroFlex: 240W pasivně chlazený zdroj
, , aktualita
Společnost Streacom nabízí zajímavý napájecí zdroj, jenž díky vysoké efektivitě může nabídnout až 240 W energie a sám si přitom vystačí s pasivním chlazením. Určen je však především pro skříně značky Streacom.reklama
Streacom ZeroFlex 240W (ZF240) se tak bude hodit především jako napájecí zdroj ve skříních Streacom FC5 Evo, FC9 a FC1. Nebude tak již nutné využívat externí napájecí adaptér, díky čemuž ušetříme nějaké to místo. Samotný zdroj je však sice pasivně chlazený, ale nejspíše si nevystačí sám, neboť z fotografie je vidět, že pro své chlazení bude využívat masivní žebrovanou bočnici počítačové skříně Streacom, k níž jej přišroubujeme.

Výrobce uvádí, že jeho ZF240 využívá velmi kvalitní komponenty a dosahuje efektivity přes 93 %. To jej řadí zhruba na úroveň zdrojů s certifikací 80 Plus Platinum, ovšem žádnou takovou certifikaci zde nenajdeme. Zpráva ještě uvádí, že s aktivním chlazením by tento zdroj mohl dodávat až 450 W, přičemž v porovnání se standardem ATX je více než dvakrát menší.

Když tedy budeme uvažovat o zhruba 90% efektivitě při maximální zátěži, stále je tu kolem 24 W odpadního tepla. K jeho odvedení poslouží kus masivního černého plechu, přes nějž se teplo bude odvádět ven. Pokud tedy tento zdroj nevyužijete ve skříních Streacom, bude nutné zajistit odvod tepla nějak jinak.

Nicméně moderní zdroje dokáží téměř veškerou energii napumpovat do +12V větve či větví, ale zde je tomu trošku jinak. Maximem pro 12V větev je 14 A, což je pouze 168 W, přičemž právě 12 V slouží k napájení nejvýkonnějších komponent - CPU a grafické karty. Nicméně na systém založený na čtyřjádrovém procesoru Intel a karty GeForce GTX 750 Ti, či podobný, by takový výkon měl stačit.
  • Výstup: 240W kombinovaný, 3.3V @ 10A, 5V @ 10A, 5VSB @ 2A, 12V @14A, -12V @ 0,3A
  • Vstup: 100-240V AC 50/60Hz
  • Výstupní konektory: 1 x 20+4 ATX, 1 x 4PIN CPU, 2 x SATA, 2 x Peripheral Power (Molex), 1 x FDD (Berg)
  • Vstupní konektor: IEC C14 Socket na 150mm kabelu
  • Kabely s výstupními konektory: délka 400 mm
  • Rozměry: 139 x 86 x 47 mm
  • Hmotnost: 848 gramů
  • Kompatibilní skříně: Streacom FC5 Evo, FC9, FC10

Zdroj: TZ Streacom
Nejpopulárnější zdroje
reklama
Nejnovější články
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  1 komentář
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek
Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony
Tento týden došlo k vydání VR SDK 1.0 pro platformu virtuální reality Google Daydream. Vývoj aplikací tak může naplno začít ještě předtím, než se na trhu objeví více než jeden podporovaný smartphone.
23.9.2016,  aktualita, Jáchym Šlik