www.svethardware.cz
>
>
>

Streamování hudby poprvé překonalo zisky ze stahování

Streamování hudby poprvé překonalo zisky ze stahování
, , aktualita
Podle posledních dat agentury RIAA se stalo streamování hudby poprvé nejvýznamnějším zdrojem příjmů v prodeji hudby. Překonalo tak nejen fyzické nosiče, což se povedlo už v roce 2014, ale také digitální stahování.reklama
Hudební trh se vyvíjí a jde to vidět i na struktuře prodejů. Fyzické nosiče už tolik netáhnou a již loni byly překonány streamovacími službami jako jsou Spotify, Tidal a další. Letos ale příjmy ze streamovacích služeb stouply o 28,8 % na celkových 2,4 miliardy dolarů. To znamenalo 34,3 % veškerých příjmů za prodej hudby a poprvé v historii to stačilo na překonání digitálního stahování. To má lehce nižší 34,0% zastoupení a příjmy 2,38 miliardy dolarů.


Vinylová deska

Mariush [Public domain], Wikimedia Commons


U digitálních downloadů přinesly prodeje singlů 1,23 miliardy dolarů, prodeje alb pak 1,09 miliardy. Pokud jde o streamování, placená předplatná šla nahoru o více než polovinu na 1,22 miliardy dolarů. Přehrávání hudby zdarma placené reklamou (YouTube, Spotify Free) ale přineslo jen 385 milionů dolarů, což je dokonce méně než prodej vinylů(!). Zbytek v podobě zhruba 800 milionů dolarů jsou SoundExchange distribuce, což znamená internetová rádia a služby jako je např. Pandora.

Fyzické nosiče zůstaly na třetím místě s 28,8% zastoupením a 2,02 miliardy dolarů. Z tohoto množství tvoří prodeje CD celých 1,52 miliardy dolarů, což je ale o 332 milionů méně než před rokem. Naopak boom zažívají vinylové desky, které se dostaly na 416 milionů dolarů.

Zdroj: riaa.com
Nejpopulárnější reprosoustavy
reklama
Nejnovější články
Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty? Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty?
Jde o dva poměrně nové segmenty trhu informačních a komunikačních technologií, které již teď přinášejí dostatečně zajímavé technologie zákazníkům. Přitom jsme teprve na počátku rozvoje těchto segmentů a přínos příslušných řešení se podle všeho bude stupňovat.
Dnes,  aktualita, Michal Hala
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře