www.svethardware.cz
>
>
>

Streamz: chytrá sluchátka s DAC a bezztrátovým audiem

Streamz: chytrá sluchátka s DAC a bezztrátovým audiem
, , aktualita
Společnost Streamz vzniklá jako odnož firmy Mozaex představila chytrá sluchátka BluWaws 7.1, která jsou vybavena vlastním dvoujádrovým SoC i operačním systémem Android, ale především mají i vlastní DA převodník a podporu bezztrátového audia.reklama
Jedná se tedy konkrétně o sluchátka treamz BluWaws 7.1 označená za světově první model vybavený DAC a podporou bezztrátového zvuku, čili příslušných formátů. Navíc obsahují i vlastní hardwarovou výbavu, díky niž mohou provozovat systém Google Android. Konkrétně to je 1,6GHz SoC se dvěma procesorovými jádry, v základu 4 GB paměti NAND Flash, možnost zapojit až 32GB kartu microSD a pak tu jsou rozhraní Bluetooth a Wi-Fi 802.11 b/g/n. Dále nesmí chybět jack pro připojení mikrofonu, baterie a adaptér pro její dobíjení.

Tato sluchátka umožní najednou přehrávat zvuk z více zdrojů, a to s využitím lokálně uložených audio souborů, online rádií, streamovaného audia v lokální síti, audia z televizoru či herní konzole. Pro reprodukci využijí vlatní DAC s kvalitou 48 kHz / 16 bit, zesilovače, 3W vibrační reproduktory plus dva 50mm klasické reproduktory (každý pár má vlastní zesilovač). Rozumět si budou také s formáty WAV CD, FLAC a ALAC.

Dle výrobce jsou BluWaws 7.1 určeny pro uživatele, kteří se nechtějí zabývat s připojováním MP3 přehrávače nebo chytrého telefonu, u nějž by si tak navíc vybíjeli baterii. Obstarají si všechno samy a využít mohou řadu různých zdrojů zvuku, čímž mají nahradit různé typy sluchátek. A právě díky vibračním reproduktorům sluchátka nemusí vyvinout silný přítlak na uši, aby hrála dobře, což se má dle výrobce odrazit v komfortu.

Nicméně všechny tyto vlastnosti mají také jeden následek, a to poměrně vysokou cenu. Ta byla výrobcem stanovena na 549 USD, což je v přepočtu 11 tisíc korun, a to s dostupností od března 2014 (výrobce je ukáže také na CES 2014). Bude tedy velmi záležet na kvalitě zvuku, protože za takovou cenu už se prodávají profesionální hi-end modely, i když jsou na trhu pochopitelně i podstatně dražší.

Hlavní otázkou tak je, zda vedle různého hardwaru zbyl i dostatek prostředků na kvalitní audio komponenty, s nimiž by se BluWavs 7.1 vyšvihly ze šedého průměru.

Zdroj: X-bit labs
Nejpopulárnější reprosoustavy
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek