www.svethardware.cz
>
>
>

Street View Time Machine dá nahlédnout do minulosti

Street View Time Machine dá nahlédnout do minulosti
, , aktualita
Služba Street View je dobře známá, ovšem Google ji nenechává zamrznout a neustále ji vyvíjí, takže je co objevovat. Nyní spustil novou verzi, která mapuje i minulost, a to až do roku 2007, kdy byla spuštěna.reklama
K dispozici je tak nová funkce, která nám dá nahlédnout do minulosti, a to prozatím jen sedm let staré. To přirozeně neznamená, že se můžeme podívat na stav jakéhokoliv místa rok po roce, ale na tom, jak často kolem projelo speciální vozidlo firmy Google, které slouží k fotografování okolí. Google k tomu řekl pouze to, že k nové službě byly využity materiály, které se schraňují již od roku 2007. Některá místa tak mohou být zdokumentována třeba osmkrát, především velká města a obecně známé lokace.

Google tak nyní vůbec poprvé zpřístupnil více obrazových materiálů týkajících se jednoho místa, takže se můžeme podívat třeba jak rostly velké budovy nebo jak vypadá jedna ulice v různých ročních obdobích.

Pokud zrovna virtuálně cestujete v místě, kde je nová služba k dispozici, objeví se v rohu obrazovky ikonka hodin a pak malé okno s časovou osou. Již dříve Google prozkoumal pomocí Street View také jiná místa než ulice, a to například nádraží nebo letiště a podnikům nabídl Indoor Street View, čili interiérovou verzi. Vedle toho nabízí také podvodní Street View, díky němuž si můžeme z pohodlí domova prohlédnout některá známá místa k potápění.

Firma také ohlásila, že chce pomocí Street View také mapovat čísla popisná či orientační, a zvýšit tak přesnost svých map. Za zmínku také stojí, že nové funkce nabíhají na různých místech v různý čas, takže pokud vám zatím "stroj času" ve Street View nefunguje, mělo by se to spravit během několika dní.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Asus ohlásil první desku s Intel Apollo Lake Asus ohlásil první desku s Intel Apollo Lake
Společnost Intel nedávno vypustila do světa procesory generace Apollo Lake, čili nová slabá Pentia a Celerony navazující na Braswell. Nyní přichází Asus, který jeden z nich využívá na své nové základní desce.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Hubble našel na Europě nejspíše silné vodní gejzíry Hubble našel na Europě nejspíše silné vodní gejzíry
NASA včera uspořádala videokonferenci, před níž ohlásila důležitý nález týkající se měsíce Europa obíhajícího kolem Jupiteru. Hubble na něm zachytil nejspíše silné vodní gejzíry, díky nimž bude daleko snadnější hledat známky života.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik