www.svethardware.cz
>
>
>
>

Super Talent RAIDDrive II Plus: SSD s výkonem až 3200 MB/s

Super Talent RAIDDrive II Plus: SSD s výkonem až 3200 MB/s
, , aktualita
Společnost Super Talent si připravila nový SSD disk v podobě karty určené pro rozhraní PCI Express. Jedná se o RAIDDrive II Plus PCIe SSD, který slibuje velmi vysoké hodnoty týkající se přenosu dat.reklama
Super Talent RAIDDrive II Plus PCIe SSD se bude prodávat v podobě větší karty určené pro rozhraní PCI Express 2.0 x8, které má dostatečnou datovou propustnost na to, aby nám karta mohla nabídnout datovou propustnost až 3200 MB/s. Ta se trošku překvapivě týká zápisu a v případě čtení jde "pouze" o 2600 MB/s. Nepochybně se to ale týká sekvenčních operací.

Karta dále využívá jako vyrovnávací paměť DDR2 SDRAM s ECC a kapacitou 1 GB. Data pak budou ukládána na osm samostatných SSD s rozhraním SATA, která tak dohromady poskytují výslednou kapacitu a kombinují také svůj výkon.

Celkové rozměry karty jsou 232 x 94 x 21 mm, přičemž Super Talent počítá, že ji uživatelé budou instalovat také do slotů PCI Express x16, pro něž má připravený spodní klíč pro zajištění a lepší podporu. K dispozici pak budou verze s kapacitou 480 GB a 1 TB, což platí pro modely spoléhající na RAID 0 a RAID 5 pro lepší zabezpečení dat. V případě 2TB verze je k dispozici pouze RAID 0 a RAID 5 tuto kapacitu srazí na 1,6 TB.

Krom toho všeho nové RAIDDrive II Plus PCIe SSD nabízí také univerzální konektor pro signalizaci práce a případných potíží, zvukový alarm, podporu SMTP pro zasílání zpráv na e-mail a SNMP pro vzdálenou správu.

Zdroj: techPowerUp
Nejpopulárnější pevné disky
reklama
Nejnovější články
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
NZXT S340 Elite: skříň myslící i na VR NZXT S340 Elite: skříň myslící i na VR
Na zatím nepříliš mohutnou VR vlnu se nyní snaží naskočit také společnost NZXT, která představila počítačovou skříň S340 Elite. Ta je upravena tak, abychom si na ni mohli pohodlně pověsit VR headset a také jej měli kam připojit.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Samsungu vybuchují i pračky a nepotřebují k tomu Note 7 Samsungu vybuchují i pračky a nepotřebují k tomu Note 7
Mobilní divize Samsungu má akutálně velký problém s vybuchujícími bateriemi Note 7, ovšem nyní jde i o pračky vyrobené mezi lety 2011 a 2016, které mohou představovat přinejmenším stejné riziko pro blízké osoby.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře