www.svethardware.cz
>
>
>

SuperMHL s novým čipem přenese 8K obraz

SuperMHL s novým čipem přenese 8K obraz
, , aktualita
Silicon Image, který stojí za MHL, představil nový čip, Sil9779, který má být první kompatibilní s tímto rozhraním. V praxi to znamená přenos až 8K rozlišení jedním kabelem a ani to není vše.reklama
MHL je již od roku 2008 alternativou k HDMI, především jsme se s tímto rozhraním mohli setkat u mobilních telefonů, kde existovala redukce z micro USB, a bylo tak možné i z telefonu bez HDMI výstupu pouštět video přes kabel. Bohužel se to moc neuchytilo, ale teď nabírá MHL druhý dech.

Již na lednovém CESu, veletrhu spotřební elektroniky, bylo představeno SuperMHL, kterým byly připojeny nové televize, jež disponovaly 8K rozlišením. Klasické HDMI totiž takové rozlišení nezvládá. A právě to by mohl být úsvit nové éry.

Navíc v sobě toto rozhraní ukrývá i další funkce, jako je například nabíjení připojených zařízení až 40 W. Což by dneska už dokázalo energicky uživit i nějaký ten monitor.

V tiskové zprávě Silicon Image prohlásilo, že již teď vytváří produkty zítřka. Potom se pochlubilo, že s přenášením rozlišení 8K je zatím jediné na trhu a že je takto přeneseno 16x více pixelů než při Full HD rozlišení.

S tím, že vytváří produkty zítřka, má společnost pravdu. Moc 8K monitorů ještě není, takže zatím nemají širší uplatnění. Ale pro budoucí použití se konektor jeví zajímavě - mimo podpory kvalitnějšího videa nabízí i podporu pro přenos několika kanálového audia ve vysoké kvalitě.

Takže právě díky tomuto novému čipu mohou výrobci již teď přidávat SuperMHL do svých produktů. Sice ještě není známo, kdy přijdou první zařízení se SuperMHL na trh, ale nemuselo by to trvat dlouho.

Zdroj: Tom's Hardware
Nejpopulárnější myši
reklama
Nejnovější články
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat? Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat?
Už za necelý měsíc si budeme moci zahrát šestý díl hry Civilization Sida Meiera. Vývojářské studio Firaxis společně s 2K Games nyní oznamuje, jaké jsou minimální a doporučené specifikace pro PC. Stačit bude i slabší sestava.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek