www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Superpočítač Watson od IBM napsal svou první kuchařku

Superpočítač Watson od IBM napsal svou první kuchařku
, , aktualita
Superpočítač IBM Watson, který se proslavil především svým úspěchem v populární americké televizní hře Jeopardy nebo inovátorskými nápady v boji s rakovinou, nyní napsal svoji první kuchařku.reklama
Watson byl představen široké veřejnosti v roce 2011, kdy se úspěšně utkal s lidskými hráči v televizní vědomostní show Jeopardy. Byl to průlom ve strojovém myšlení, Watson byl dostatečně výkonný, aby „pochopil“ obrovské množství dat, hledal souvislosti a obohacoval tím své vlastní znalosti, které následně zohlednil při „chápání“ nových dat. Částečně tak simuloval lidský rozhodovací proces.

V posledních letech v IBM stále zlepšovali Watsonovy schopnosti, dnes umí vyhledávat odpovědi na téměř jakékoliv otázky a pomáhá hledat nové obzory v nejrůznějších oborech.

Odborníci z IBM se spojili s šéfkuchaři z ICE (tj. Institut kulinářského vzdělávání) a společně již 3 roky zkouší využít Watsonovy inovátorské schopnosti v kulinářském umění. Watson nejprve nastudoval složité teorie o kombinování pokrmů nebo komplexní aspekty vzájemného ovlivňování se jednotlivých chutí a na základě těchto zkušeností navrhl tisíce nových chuťových kombinací.

Watson má velkou výhodu v tom, že není v kombinování chutí svazován kulturními, geografickými či historickými omezeními a také mu nehrozí, že by musel „sníst co si navařil“. Proto navrhl tisíce nových kombinací.

Watson zvolil pouze ingredience a jejich základní poměr, o zbytek se postarali šéfkuchaři z ICE, kteří z vybraných kombinací stvořili skutečné pokrmy. 65 nejlepších Watsonových receptů nyní vydali v kuchařce nazvané Cognitive Cooking with Chef Watson, a která je ode dneška v prodeji na Amazonu, za 22 USD.

Zdroj: IBM
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě
Vypadá to, že zájem o hru No Man’s Sky jen tak nevyprchá, jen ten zájem nebude takový, jak by si její tvůrci přáli. Advertising Standards Authority ve Velké Británii už prošetřuje to, co lidé z Hello Games slibovali i slibují a co hra opravdu poskytuje.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek