SUPoX, nástupce EPoXu, uvádí desku s pasivně chlazeným CPU

SUPoX, nástupce EPoXu, uvádí desku s pasivně chlazeným CPU
, , aktualita
Společnost EPoX bývala v Evropě velmi oblíbeným výrobcem základních desek, ale to bylo ještě v době procesorů Athlon Palomino a Thoroughbred. V roce 2007 se však firma stáhla z Evropského trhu, ale nezanikla. Co tedy dělá v této době?reklama
Epox se rozhodl, že v Evropě skončí v polovině roku 2007, čemuž předcházela chybná rozhodnutí o výrobě levnějších základních desek, které používaly nekvalitní komponenty. Byla to doba často vybuchujících, nebo aspoň vytékajících elektrolytických kondenzátorů, což se nevyhnulo EPoXu, ale také ani firmám Abit či Asus. EPoX si ale zavařil tak moc, že své pozice na Evropském trhu ztratil a nedovedl se na něj už vrátit.

EPoX se však měl kam vrátit, a to na domácí čínský trh, kde však firma také úspěšná nebyla. V roce 2009 tak bývalí zaměstnanci založili novou společnost SUPoX. Ta nyní představila originální základní desku N2940-MX7 vybavenou integrovaným procesorem Intel Celeron N2940 "Bay Trail" se čtyřmi jádry na frekvenci až 2,24 GHz s pouze 7,5W TDP. Na ten bude stačit pouze pasivní chladič.

Jedná se o formát Micro-ATX, takže tu je dostatek prostoru na dva sloty DIMM pro DDR3L-1333 s podporou až 8 GB ve dvoukanálovém zapojení a pak tu máme také dva sloty PCI Express 2.0 x1 a jeden PCI Express 2.0 x16. Pro úložná zařízení tu jsou však pouze dva SATA 3 Gbps a konektorová výbava také není nejlepší. Mezi zadními porty jsou pouze PS/2 pro klávesnici a myš, D-Sub a DVI pro monitor, jeden USB 3.0, dva USB 2.0, Ethernetový RJ-45 (1 Gbps) a tři audio porty. Na headerech jsou ještě vyvedeny COM a LPT.

Tato deska je tak na dnešní poměry naprostý low-end, ale aspoň jsme si díky ní připomněli zapomenutou značku, která už na našem trhu nemá místo. Ale kdo ví, možná se na něj ještě vrátí, i když konkurence je neúprosná a tvrdá.

Zdroj: techPowerUp
Nejpopulárnější základní desky
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře