www.svethardware.cz
>
>
>

Svět médií se mění, vydavatelé budou publikovat na nové platformě Facebooku

Svět médií se mění, vydavatelé budou publikovat na nové platformě Facebooku
, , aktualita
Devět vydavatelů, mezi nimiž jsou i taková média jako NBC News, The New York Times, National Geographic nebo Bild, se přidalo k iniciativě Facebooku Instant Articles. Své články tak budou publikovat přímo na Facebooku.reklama
Mediální svět prochází s příchodem sociálních sítí bouřlivým vývojem a důkazem toho jsou i nové Instant Articles od Facebooku. Jde o novou publikační platformu, kdy články budou publikovány přímo na stránkách Facebooku. Díky tomu budou rychleji přístupné, mohou obsahovat snímky ve vysokém rozlišení, videa nebo mapy, na druhou stranu vydavatelé přijdou o přístupy na své stránky. I tak ale mohou do svých článků zahrnout reklamu a mít plný zisk nebo nechat Facebook, aby tam vložil sou reklamu a pak vydavatelé dostanou 70% podíl a Facebook zbývajících 30 %. I v prvním případě na tom Facebook nebude špatně, protože i nadále může "prodat" svou reklamu v jiných částech stránek.


Facebook logo


Z amerických médií se připojily weby jako BuzzFeed, National Geographic, The Atlantic, NBC News a The New York Times, z evropských pak The Guardian, BBC News, Bild a Spiegel Online. I když si tím na první pohled podkopávají svou pozici, svět se mění a 1,4 miliardy potenciálních uživatelů zní lákavě (i když je nutno říci, že ne všichni ovládají angličtinu nebo němčinu). Velkou výhodou pro vydavatele je ale stále zachovaný přístup ke statistikám o uživatelích stejně, jako by je měřili na vlastních stránkách. The New York Times např. doufá, že se mu tímto podaří oslovit vyšší počet čtenářů k jeho předplatnému, neboť na Facebook rozhodně nepůjdou všechny jeho články. Každopádně to čím dál tím víc vypadá, že brzy už z Facebooku skoro nikdo "nesleze" a většina lidí bude jen na něm.

Zdroj: nytimes.com
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Asus ohlásil první desku s Intel Apollo Lake Asus ohlásil první desku s Intel Apollo Lake
Společnost Intel nedávno vypustila do světa procesory generace Apollo Lake, čili nová slabá Pentia a Celerony navazující na Braswell. Nyní přichází Asus, který jeden z nich využívá na své nové základní desce.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Hubble našel na Europě nejspíše silné vodní gejzíry Hubble našel na Europě nejspíše silné vodní gejzíry
NASA včera uspořádala videokonferenci, před níž ohlásila důležitý nález týkající se měsíce Europa obíhajícího kolem Jupiteru. Hubble na něm zachytil nejspíše silné vodní gejzíry, díky nimž bude daleko snadnější hledat známky života.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik