www.svethardware.cz
>
>

Světelné vzory pro 100x rychlejší optické sítě

Světelné vzory pro 100x rychlejší optické sítě
, , aktualita
Tým výzkumníků z Tuniska a Jižní Afriky si vzal na úkol vyvinout technologii, která by dokázala navýšit propustnost optických sítí. Prokázali přitom, že využitím světelných vzorů by propustnost mohla vzrůst i stonásobně.reklama
Mezi spolupracující výzkumníky z Tuniska a Jižní Afriky patří Prof. Andrew Forbes, Dr. Carmelo Rosales-Guzman, Dr. Angela Dudley, Bienvenu Ndagano a další. Jimi navrhovaná metoda dokáže mnohonásobně navýšit datovou propustnost optických sítí, které v současné době využívají pouze jeden vzor. To ale neznamená, že tu nejsou jiné techniky, které dokáží zajistit, aby byla propustnost vyšší než dříve. Dnes už optické komunikační systémy využívají modulaci amplitudy, fáze, polarizace, barvy a frekvence světla jako nosiče informace. Využití světelných vzorů by přineslo další rozměr, a tedy i příslušné navýšení propustnosti.

Světelnými zdroji přitom myslíme jednoduše to, jak by se světlo z optického kabelu promítlo na stínítko a jak ukazuje úvodní obrázek, jde vzory tvořené soustřednými kruhy. A pokud se dosud využíval jen jeden vzor, respektive se žádné další nerozpoznávaly, je zřejmé, že už využitím dvou by bylo možné přenosovou kapacitu teoreticky zdvojnásobit. Výzkumníci přitom už úspěšně využili sto takových vzorů zakódovaných do jednoho celkového hologramu a nikde není uvedeno, že by jich nemohlo být ještě více.


Rosales-Guzman tak mluví o jednotném a komplexním hologramu tvořeném stovkou sub-hologramů. Každý z nich pak byl individuálně upraven tak, aby jej neovlinily optické aberace vzniklé v přenosové soustavě. A jako obvykle, mluvíme zatím o výzkumu, který bude třeba teprve aplikovat v praxi a ještě předtím bude nutné ověřit, že je opravdu využitelný. Na to se chce šéf výzkumu Dr. Forbes zaměřit nyní, a to s pomocí jistého soukromého subjektu, který pomůže novou technologii otestovat.

Zdroj: Hexus.net

Nejpopulárnější access pointy a routery
reklama
Nejnovější články
Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG
Společnost Warhorse Studios už od roku 2011 pracuje na hře, která bude zajímat zvláště české hráče. Jde totiž o RPG z prostředí samotného srdce českých zemí, a to na počátku 15. století. My se na ni teď podíváme podrobněji.
Dnes,  preview, Jan Vítek
Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet
Serverhostingová společnost Master Internet byla v průběhu léta vybrána jako jedna z prvních pro nový progresivní typ partnerství společnosti Dell sdružující ověřené cloudové a hostingové poskytovatele.
Dnes,  inzerce, PR článek
Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty? Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty?
Jde o dva poměrně nové segmenty trhu informačních a komunikačních technologií, které již teď přinášejí dostatečně zajímavé technologie zákazníkům. Přitom jsme teprve na počátku rozvoje těchto segmentů a přínos příslušných řešení se podle všeho bude stupňovat.
Včera,  aktualita, Michal Hala
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik