www.svethardware.cz
>
>
>

SwiftPoint The Z: nejpokročilejší herní myš?

SwiftPoint The Z: nejpokročilejší herní myš?
, , aktualita
Společnost SwiftPoint na Kickstarteru rozjela projekt, který se týká herní myši, jež dostala prosté označení The Z. Její tvůrci se chlubí, že jde o vůbec nejpokročilejší herní myš a vzhledem k úspěšnému financování projektu na tom něco bude.reklama
SwiftPoint se tedy netají svými vysokými ambicemi vyrobit tu nejlepší herní myš. Nedá se přitom říci, že by šlo o známého výrobce periferií, který může konkurovat Logitechu nebo jiným stálicím, ale bez zkušeností tato firma také není. V minulém roce si z CES odnesla dvě ocenění za inovace, která vybojovala její myš SwiftPoint GT, která se zaměřila na použití gest pro ovládání moderních operačních systémů. Nyní jde ale o The Z, čili herní myš. Firma na ni chtěla na Kickstarteru vybrat 140.000 dolarů, ovšem tento cíl byl záhy po spuštění kampaně dalece překročen. Nyní už se vybralo 230.000 dolarů, a to zbývá do konce kampaně ještě plný měsíc. Čím SwiftPoint přesvědčili své drobné investory?

V kampani je slíbeno, že The Z nám umožní ovládat počítač rychleji, přesněji a intuitivně a hned zmínili také několik čísel. Myš sama o sobě nabídne 17 tlačítek, ale na ta budeme moci namapovat až 80 funkcí, které budeme moci provádět kombinacemi stisků tlačítek, nebo jejich namačkáváním a hlubším stiskem či spojením stisku tlačítka a pohybu myší. Sem patří také její naklápění, takže je zřejmé, že uvnitř ní je nějaký pohybový senzor jako akcelerometr či magnetometr.

Myš je tak vybavena i tlačítky citlivými na tlak stisku, jež společně s pohybovým senzorem otevřenou nové možnosti pro ovládání her a také aplikací. Vedle toho se mohou zákazníci těšit na malý OLED displej v levé horní části myši. Ta má automaticky dle provedeného pohybu rozeznat, že jste ji zvedli tak, abyste se podívali na displej a automaticky přejde do režimu nastavení. V něm budeme moci měnit profily, hodnotu dpi a jiné.


Co vše nám tak The Z nabídne? Jednak je to optický senzor Pixart PMW3360 s rozlišením 200 až 12.000 dpi, pak vlastní paměť pro uložení nastavení, 1000Hz dotazovací frekvence na rozhraní USB, 17 tlačítek a z toho 6 citlivých na sílu stisku, odolná hlavní tlačítka s výdrží 10 milionů stisků, pohybový senzor, OLED displej a RGB podsvícení. Myš bude k dispozici pouze v provedení pro pravou ruku a její rozměry jsou 130 x 91 x 43 mm. Aktuálně má společnost k dispozici prototyp vyrobený pomocí 3D tiskárny, jenž váží 124 gramů. Financováním projektu na Kickstarteru můžete dostat také podložku a hliníkovou kostku, která podrží kabel tak, aby nepřekážel.

Zdroj: Kickstarter

Nejpopulárnější myši
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek