www.svethardware.cz
>
>
>
>

Synology a samostatný síťový video rekordér NVR216

Synology a samostatný síťový video rekordér NVR216
, , aktualita
Společnost Synology zařadila do nabídky síťový video rekordér NVR216, který je určen pro záznam a práci se záznamem bezpečnostních IP kamer. Podporuje dle své varianty 4 nebo 9 kamer a pracovat může i jen sám o sobě.reklama
To znamená, že k jeho využití nepotřebujeme počítač nebo jiné zařízení. Samotný NV216 je totiž vybaven potřebnými rozhraními na to, abychom k němu připojili monitor, klávesnici a myš a využili jej třeba i pro prohlížení internetových stránek. Dle výrobce se tak bude hodit především tam, kde není k dispozici prostor pro instalaci počítače

Synology NVR216 je vybaven dvěma diskovýi šachtami pro SATA disky či SSD a vzadu má kromě ventilátoru, napájecího konektoru a otvoru pro zámky Kensington také řadu rozhraní. Mezi ta patří 3,5mm audio vstup i výstup, jeden USB 3.0, výstup HDMI (až 1080p), dva USB 2.0, gigabitový Ethernet a nakonec tu je ještě eSATA pro rozšíření kapacity o další dva disky v expanzním boxu DX213.

Omezení na 4 nebo 9 kamer je pak dáno licencí, ne hardwarem. Ten v každém případě zvládne přehrávat až 9 kanálů v rozlišení 720p/30 FPS, přičemž v takovém případě má NVR216 spotřebovat jen 14 W. Využívá se pro to apllikace Surveillance Station, která slouží pro správu záznamů a jejich přehrávání, třeba ze všech kamer naráz. Vedle toho je k dispozici mobilní aplikace DS Cam pro iOS a Android, která nám dá také nahlédnout do zaznamenaných videí.

NVR216 je vybaven jistým dvoujádrovým 1GHz SoC (nepochybně ARM) a dále má 1 GB paměti DDR3, jeho rozměry jsou 226 x 165 x 100 mm a hmotnost 0,9 kg (pochopitelně bez disků). Veškeré specifikace najdete na stránkách výrobce (viz zdroj).

Cena NVR216 se liší podle toho, zda jde o verzi se 4 nebo 9 licencemi. Se 4 jej seženeme za cca 11.000 Kč s DPH a devítilicencová verze stojí asi 15.000 Kč. Rozptyl cen je ale značný.

Zdroj: TZ Synology
Nejpopulárnější IP kamery
reklama
Nejnovější články
Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi
Vesmírná sonda patřící Evropské kosmické agentuře včera po poledni slavnostně ukončila svou dlouhou pouť vesmírem. V závěru své dvanáctileté mise sonda dopadla na kometu, ze které sbírala data.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek