www.svethardware.cz
>
>
>
>

Synology DiskStation DS115: úsporný jednodiskový NAS

Synology DiskStation DS115: úsporný jednodiskový NAS
, , aktualita
Známý výrobce úložných systémů, společnost Synology, si připravil nový jednoduchý model NAS, DiskStation DS115. Ten je vybaven dvoujádrovým procesorem, ale pouze jednou šachtou pro pevné disky.reklama
Díky tomu ale bude energeticky úsporný, protože jeden disk nebude spotřebovávat tolik energie. Tento NAS je určen pro uživatele, kteří nemají zájem o dvoudiskovou klasiku, na níž můžeme zprovoznit zrcadlící pole RAID 1. Ti se tak mohou obejít bez ochrany, která zapracuje v případě, že jeden z disků selže a samozřejmě budou mít k dispozici kapacitu pouze jednoho disku, i když dnes prodávané modely mají až 6 TB, přičemž NAS dle specifikací podporuje právě až 6TB disky. Nicméně mezi výbavou NAS najdeme také jeden port eSATA, což může znamenat, že s pomocí externího disku bychom mohli vytvořit pole RAID, ale to specifikace nepotvrzují. Mluví pouze o podporovaném typu RAID "Basic", což nám moc neřekne. Vedle eSATA tu pak máme ještě po jednom portu USB 2.0 a 3.0 plus otvor pro zámky Kensington.

NAS je vybaven procesorem MARVELL Armada 375 88F6720, díky němuž a Gb Ethernetu je schopen dosáhnout přenosových rychlostí až 111 MB/s při downloadu a 104 MB/s při uploadu, což znamená více než třetinový nárůst oproti přímému předchůdci DS115. Tím by měl být dosud stále prodávaný Synology DS114 s cenou 4500 Kč. Zde je potěšitelné, že nový model seženeme za stejnou cenu nebo i levněji.

Co se týče oné nízké spotřeby, pak po vypnutí disku si NAS vezme 5,44 W a v aktivním režimu pak 10,21 W, což skutečně není moc. Otázka je, jak moc nás bude rušit jeho zadní ventilátor. Ve specifikacích je uvedena hlučnost 18,2 dBA.

DiskStation DS115 je vybaven obvyklým systémem DSM (DiskStation Manager) verze 5.1, do nějž si budeme moci doinstalovávat různé aplikace a přehrávat multimédia třeba na televizorech s podporou DLNA či přes AirPlay nebo Chromecast. Pokud si chcete o tomto produktu zjistit více, můžete si otevřít odkaz na zdroj článku.

Zdroj: TZ Synology
Nejpopulárnější NASy
reklama
Nejnovější články
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře