www.svethardware.cz
>
>
>
>

Synology DiskStation DS415play: multimediální centrum

Synology DiskStation DS415play: multimediální centrum
, , aktualita
Společnost Synology specializující se na systémy NAS představuje nový DiskStation DS415play, který označuje za multimediální centrum. Tento model je určen pro čtyři pevné disky a navazuje na DS214play.reklama
Model Synology DiskStation DS214play byl představen již v minulém roce jako dvoudiskový NAS a nyní na něj tedy navazuje čtyřdiskový DiskStation DS415play. Ten je také určen především pro multimédia a nabízí příslušné funkce včetně transkódování videí ve vysokém rozlišení. Díky moderním pevným diskům nám může nabídnout kapacitu až 24 TB, ovšem v takovém případě se samozřejmě budeme muset spolehnout pouze na samotné disky, že vydrží a my nepřijdeme o data. Jinak ale budeme moci využít některé z nabízených polí RAID.
Synology DS415play pro zmíněné transkódování videí má hardwarovou podporu, takže ve Full HD to zvládne i v reálném čase. Vybaven je 1,6GHz procesorem Intel Atom se dvěma jádry a hardwarovou podporou H.264 (AVC), MPEG-4 Part 2, MPEG-2 či VC-1. Dále tu je 1 GB operační paměti a jeden gigabitový Ethernetový port, jehož šířku pásma dokáže NAS plně saturovat, takže překračuje přenosové rychlosti 100 MB/s při downloadu i uploadu.

Napájení obstará 90W externí adaptér, ovšem spotřeba taková nebude. Dle specifikací dosáhne maximálně 42 W za chodu a 17,3 W s hibernovanými disky, což je tedy i tak poměrně dost. O chlazení se postarají dva 92mm ventilátory, jež přispějí k celkové hmotnosti 2,03 kg tohoto NAS s rozměry 165 x 203 x 233 mm. Tím výčet jeho vlastností samozřejmě zdaleka nekončí, takže pokud máte zájem, můžete pokračovat na stránky firmy Synology, kde jsou podrobnosti (viz zdroj).

DiskStation DS415play již dorazil i do našich obchodů, kde se jeho cena pohybuje kolem 13 400 Kč s daní.

Zdroj: TZ Synology

Synology DS415play
lze pořídit v  e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Nejpopulárnější NASy
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek