www.svethardware.cz
>
>
>
>

Synology DS115j: úsporný jednodiskový NAS

Synology DS115j: úsporný jednodiskový NAS
, , aktualita
Společnost Synology vypouští do světa nový jednodiskový NAS DiskStation DS115j, který má výhodu ve své energetické úspornosti, ovšem očividná nevýhoda zase tkví v tom, že nenabídne ochranu dat pomocí redundance.reklama
Synology DiskStation DS115j je tedy jednoduchý NAS pro jeden pevný disk a není připraven pro zapojení dalšího pomocí rozhraní eSATA, takže je jasné, že nebude podporovat RAID. Určen je tak pro uživatele, jež případná ztráta uložených dat vinou havarovaného disku nebude moc bolet.

NAS má klasický design, na nějž jsme u Synology zvyklí, čili jde o bílé plastové tělo s vnitřní kovovou konstrukcí. Vepředu máme jako obvykle kontrolky a vypínač a vzadu pak veškerá rozhraní a konektory. V tomto případě jde o Ethernet, dva USB, napájecí konektor, otvor pro zámek a zapuštěné tlačítko pro obnovení továrního nastavení.

Synology slibuje přenosové rychlosti až 103 MB/s, takže je zřejmé, že DS115j je vybaven gigabitovým Ethernetem. Co se týče spotřeby, pak v klidu s vypnutým diskem si NAS vezme 3,85 W a zapnutý disk ji zvedne na cca 13 W, což bude záviset na typu samotného disku. Se spotřebou je také spojena potřeba chlazení a výsledná hlučnost, jež se zde pohybuje na úrovni 18 dBA.

Na tomto NAS běží obvyklý systém DSM (DiskStation Manager), čili máme v rámci hardwarové výbavy k dispozici veškerou jeho nabídku. NAS tak může pracovat jako multimediální server streamující video a audio nebo také jako úložiště domácího kamerového systému díky aplikaci Surveillance Station. Výkon zajistí 800MHz procesor Marvell Armada 370 se 256 MB paměti DDR3. Disk bude interně naformátován na EXT4 a připojená USB zařízení mohou mít EXT4, EXT3, FAT, NTFS či HFS+ (pouze pro čtení, velikost svazu max. 2 TB). Více se o tomto produktu dozvíte na stránkách výrobce (viz zdroj).

Zdroj: TZ Synology
Nejpopulárnější NASy
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář