www.svethardware.cz
>
>
>
>

Synology DS215j: osobní NAS s dvoujádrovým CPU

Synology DS215j: osobní NAS s dvoujádrovým CPU
, , aktualita
Společnost Synology vysílá na trh nový dvoudiskový NAS DS215j, který je vybaven novým dvoujádrovým procesorem, který oproti přímému předchůdci slibuje podstatně rychlejší zápis i jiné operace.reklama
Synology DS215j je tedy přímým následovníkem modelu DS213j, který byl uveden na trh v květnu minulého roku. Novinka dostala do vínku nový dvoujádrový procesor s vlastní jednotkou FPU pro výpočty v plovoucí řadové čárce, k němu 512 MB DDR3 RAM, po jednom portu USB 3.0 a 2.0 a samozřejmě i gigabitový ethernetový port RJ-45. DS213j měl přitom pouze dva porty USB 2.0 a žádný 3.0.

Jedná se o NAS s klasickým zpracováním, jaké jsme mohli vidět už několikrát, takže jde o bílou plastovou skříňku s kontrolkami a vypínačem vepředu, která však není vybavena klasickými šuplíky. Namísto toho musíme otevřít její kryt a disky našroubovat dovnitř, takže se snadnou výměnou stylem hot-swap zde nepočítejme. Na zadní straně se nachází velký ventilátor a pod ním už jen vyjmenované porty plus napájecí konektor a otvor pro zámky Kensington, čili nic zvláštního.

Synology slibuje, že DS215j bude mít oproti starší verzi rychlejší zápis (respektive upload), takže konkrétně má dosáhnout 111,41 MB/s při downloadu a 87,49 MB/s při uploadu. Samozřejmostí je, že běží na systému Synology DiskStation Manager 5.1 (DSM), přičemž my můžeme tento NAS využít také jako základnu dohledové stanice pro připojení a záznam obrazu IP kamer. NAS podporuje až 10 streamů v 720p při až 240 FPS, ovšem základní licence je pro dvě.

Co se týče dalších specifikací, pak spotřeba by měla být v porovnání se starší verzí nižší, takže v plném provozu to bude kolem 13,4 W (oproti necelým 20 W). Ovšem po vypnutí obou disků DS215j spotřebuje 5,3 W, zatímci DS213j má udávaných 3,65 W. Hlučnost má být 18,5 dB a nainstalované disky mohou mít dle specifikací maximální kapacitu 6 TB každý a interně se formátují na EXT4, ovšem externě NAS podporuje také EXT3, systémy FAT, NTFS a také HFS+ (to však pouze čtení maximálně 2TB oddílů).

Další specifikace naleznete na stránkách výrobce (viz zdroj).

Zdroj: TZ Synology

SYNOLOGY DS215J
lze pořídit v  e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Nejpopulárnější NASy
reklama
Nejnovější články
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  6 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře