www.svethardware.cz
>
>
>
>

Synology DS414slim: NAS pro čtyři 2,5" disky

Synology DS414slim: NAS pro čtyři 2,5" disky
, , aktualita
Společnost Synology si připravila nový model NAS s označením DiskStation DS414slim, který je zajímavý tím, že má připraveny pozice pro 2,5" zařízení. Díky tomu může být sám o sobě malý a lehký.reklama
Synology DiskStation DS414slim je tedy sice určen pro pevnou instalaci, ale přesto chce nabídnout malé rozměry a hmotnost, a to především díky využití 2,5" zařízení. Instalovat budeme do něj především pevné disky spíše než SSD, neboť jejich přednost v podobě vysokého výkonu by zde stejně nebyla využita. Malé mobilní pevné disky dnes již jsou dostupné i ve 2TB podobě, takže si budeme moci vytvořit zabezpečené diskové pole se slušnou kapacitou.

DiskStation DS414slim je vybaven procesorem s jádrem pro výpočty v polovoucí desetinné čárce a dále má 512 MB paměti RAM. Při kopírování v prostředí Windows, tedy při použití protokolu Samba pak dle výrobce dosahuje propustnosti téměř 111 MB/s při čtení a 54,5 MB/s při zápisu. Vedle toho je vybaven dvěma porty USB 3.0, a to jedním zadním a jedním předním. Vepředu pak krom jednoho portu je ještě šest kontrolek pro každý z disků a také dvě Ethernetová rozhraní.

Šuplíky pro disky (vyměnitelné za provozu) jsou umístěny nezvykle vzadu, kde máme i druhý USB 3.0, dva RJ-45, napájecí konektor, tlačítko reset a také otvor pro zámky Kensington. Přesto se našlo místo i pro jeden 60mm ventilátor, který bude nejspíše někde vepředu.

Výhodou použití 2,5" disků je také jejich nízká spotřeba a díky tomu má DS414slim v provozu mít spotřebu jen 15,5 W. Nechybí ani možnost využití funkce Wake on LAN či WAN nebo plánované zapnutí a vypnutí. Zařízení je postaveno na známém operačním systému DSM (DiskStation Manager). Více se tomto zařízení dozvíte na stránkách výrobce (viz zdroj).

DS414slim se již dostal na náš trh s cenou cca 7 400 Kč s daní.

Zdroj: TZ Synology
Nejpopulárnější NASy
reklama
Nejnovější články
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Včera,  aktualita, Michal Hala
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  5 komentářů